265. WJUG - CI/CD on OKD (Origin Community Distribution of Kubernetes)

Details

[Presentation in Polish]

Wraz z partnerem spotkania - OSEC (https://osec.pl/)- zapraszamy na 265. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 11. lutego o godzinie 18:00 w sali 3180 (2. piętro) Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Banacha 2.

Agenda:

18:00 - Networking przy pizzy
18:15 - Intro
18:20 - CICD on OKD (Origin Community Distribution of Kubernetes) - Andrzej Goławski

⭐Opis prelekcji:
CI/CD to praktyki, które w świecie programistycznym są obecne od wielu lat. Można rzec, że stanową przyjęty standard i zostały na trwałe wpisane w proces wytwarzania oprogramowania.
Mimo że wydają się oczywiste w zastosowaniu, są sytuacje, gdy ich wdrożenie w danej organizacji napotyka trudności. Mając tę świadomość, twórcy OKD uczynili wparcie dla CI/CD jedną z priorytetowych funkcji tej platformy. OKD jest opensource'owym projektem na bazie, którego oparty jest produkt OpenShift. W swoim wystąpieniu pokażę, jak w prosty i szybki sposób można stworzyć pipeline odpowiedzialny za ciągłe budowanie oraz wdrażanie aplikacji w ramach platformy OKD. Teorię poprę przykładami zaprezentowanymi na "żywym organizmie" - czyli działającej instancji OKD.

👨🏼‍💻Andrzej Goławski

Od prawie dwóch dekad programista i projektant systemów wspomagających zarządzanie statkami powietrznymi w powietrzu i na ziemi. Zawodowo związany z firmą OSEC, gdzie od prawie 5 latu prowadzi szkolenia i konsultacje z szeroko rozumianego oprogramowania middleware. Zdobytą wiedzę stosuje w praktyce programując dla Medidesku. Współpracuje też z Portami Lotniczymi i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch urwisów.

***
Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp * Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.

* Po spotkaniu idziemy na integrację do:
Drugie Dno Ochota, Tarczyńska 5/9,[masked] Warszawa
lub
Pub Lolek, Rokitnicka 20, Pola Mokotowskie