267. WJUG ONLINE! Profiling cz. 1 - kręgi piekła profilingu (JProfiler G1GC)

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group
Location image of event venue

Details

[Presentation in Polish]

Sytuacja wokół COVID-19 sprawiła, że wiekszość z nas stara się nie opuszczać naszych domów. Inicjatywę "Zostań w domu" w pełni popieramy i wiemy, że takie zachowanie może realnie wpłynąć na całe nasze społeczeństwo.

Wiedza o Javie domaga się rozpowrzechniania, dlatego już teraz, wraz z Krzystofem Ślusarskim, który zdecydował się podjąć to wyzwanie jako pierwszy, przechodzimy z WJUG-iem do Internetu :) Dzięki uprzejmości Jakarta EE i Eclipsu Foundation mamy możliwość przeprowadzić streaming na platformie Crowdcast. Serdecznie zapraszamy na pierwszy, choć być może nie ostatni, WJUG ONLINE :)

Zapraszamy jak naliczniej, nie tylko ludzi z Warszawy. Będzie to dla nas znak, że inicjatywa ta jest warta rozwoju. Dodatkowo do zdobycia będą: roczne licencje na produkty firmy JetBrains oraz książki :)

ROZPOCZYNAMY O GODZINIE 20 pod linkiem: https://www.crowdcast.io/e/wjug-267---krgi-pieka

⭐Abstrakt:
Aplikacja działa poprawnie, stabilnie, ale za wolno. Co można z tym zrobić? Jakie są dostępne narzędzia? Czy profiler (np. JProfiler) zawsze rozwiąże problem? Czy gdy problem sprawia Garbage Collector to czy jedynym wyjściem jest tuning?

Postaram się na powyższe pytania odpowiedzieć pokazując na żywo na prostym przykładzie jak wygląda profilowanie aplikacji z użyciem JProfilera i innych narzędzi.

PS. Niestety pizzy nie jesteśmy w stanie zapewnić, ale zachęcamy wszystkich, żeby sami zamówili pizzę - nie może jej przecież zabraknąć na WJUG-owym spotkaniu!