272. WJUG ONLINE "Profiling cz.2 - Async-profiler, Perf, FlameGraph" K.Ślusarski

Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
Public group

Online event

This event has passed

Details

[Presentation in Polish]

Gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie WJUG Online, na którym będziemy gościli Krzysztofa Ślusarskiego z kolejną prezentacją z jego autrskiego cyklu o profilingu - "Profiling cz. 2 - Async-profiler, Perf, FlameGraph"

ROZPOCZYNAMY O GODZINIE 19:30 pod linkiem:
https://youtu.be/EwQib3aYPvc

Pomimo tego, że Krzysztof zapewnia, że nie ma konieczności obejrzenia części pierwszej, żeby w pełni zrozumieć jego najnowszą prezentację, to serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia: https://youtu.be/qI1-I0NnaGQ

Po wystąpieniu planujemy wspólną, wirtualną integrację. Szczegóły podamy w trakcie głównego spotkania!

⭐Abstrakt:
W prezentacji skupię się na możliwościach Async-profilera, który według mnie jest najlepszym darmowym profilerem dla JVMa. Są jednak miejsca, gdzie lepszy jest Perf, postaram się je pokazać.

Zarówno Perf jak i Async-profiler nie posiadają GUI, więc do wizualizacji użyję FlameGraphów, na prezentacji wytłumaczę także, jak takowe powstają i jak je odczytywać. Z tego samego powodu będzie trochę Basha, Linuksa i przetwarzania w Linuksie tekstu.

Mimo to, postaram się, żeby prezentacja była zrozumiała zarówno dla osób, które nie widziały cz. 1, oraz dla osób, które nie pracują na co dzień na Linuksie.

PS. Niestety pizzy nie jesteśmy w stanie zapewnić, ale zachęcamy do wspierania lokalnych pizzerri i restauracji! :)