הייטק ומדעי הרוח – מה הקשר בין ניהול מוצר, פילוסופיה וטכנולוגיה?

Details

״בצער רב אנו מודעים על פטירתו של התואר פילוסופיה״. כך הושק קמפיין גיוס סטודנטים למכללת הנדסאים תל-אביב לשנת הלימודים הנוכחית. הקמפיין אמנם חריג בבוטות שלו, אך הוא משקף עמדה שהפכה רווחת בקרב הקהל הרחב: מה שחשוב הוא מחשבים והנדסה. השאר שולי. נציג בולט של עמדה זו הוא שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, שקידם את לימודי חמש היחידות במתמטיקה, כמענה לדרישה הגוברת לעובדי הייטק מיומנים.

קשה להאשים אותו. אין ספק שהתוכנה וההנדסה הוכיחו את עצמם ככלים רבי-עוצמה בפתרון בעיות גדולות, אך על סיפה של מהפכה תעשייתית רביעית, ובתקופה שבה ״התוכנה אוכלת את העולם״, הקידמה הטכנולוגית זקוקה ליכולות מכל קצוות החברה: מוסר ומידע, חשיבה עמוקה ולמידה עמוקה, בני-אדם ומכונות. יותר מתמיד עלינו לשאול לא רק מהו הפתרון (הטכנולוגי) לבעיה נתונה, אלא גם מה בדיוק אנו רוצים לשפר ובעיקר מדוע.

דיי לפילוסופיה במושא כדי לקיים את תפקידה הראשון במעלה - הביקורת. אך כמאמר הפילוסוף והמתמטיקאי ברטראנד ראסל: ״אם לפילוסופיה יש ערך כלשהו עבור אחרים מאשר סטודנטים לפילוסופיה, זה חייב להיות בעקיפין, רק באמצעות השפעותיה על חייהם של הלומדים אותה. אפקטים אלה, אם כן, אם בכלל, יש לחפש בעיקר את ערכה של הפילוסופיה.״

קבוצת משרות עילאיות ומתנשאות בשיתוף עם הארגון החברתי Wize, שמחים להזמין אתכם למפגש מיוחד אשר יעסוק בשאלה כיצד הפילוסופיה, נותנת כלים מעשיים, חשובים מעין כמותם, לניהול מוצר בפרט ולעולם ההייטק ככלל.

אז אם אתם בוגרי מדעי החברה והרוח, או שאתם כיום לומדים מקצועות אלו וטכנולוגיה היא משהו שמושך אתכם, אבל לא ידעתם למצוא את החיבור, האירוע הזה הוא בשבילכם.

המפגש יתקיים ב-07.01 (יום ג') בדיזי פרישדון, בכתובת: דיזינגוף 121, תל אביב. פתיחת דלתות בשעה 19:00, תחילת ההרצאה בשעה 20:00.
הכניסה לאירוע ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה מראש.

לינק להרשמה >>> https://www.eventbrite.com/e/86216374497

***
עדן רוזין (Eden P G Rozin), מנהל קבוצת מוצר במרכז הפיתוח של AT&T ישראל- הפרויקט שהוא הכי גאה בו היה בטוגו אפריקה בזמן שעדן עבד ב-ECI. בטוגו עדן נעצר פעמיים (הוא לא למד את הלקח בפעם הראשונה). למרות הכל הוא עדיין מתגעגע לטוגו. עדן עשה תואר ראשון בהנדסת חשמל ותואר שני בפילוסופיה. איך זה מתחבר? Stay tuned! בזמנו הפנוי הוא לומד צרפתית. הוא התלמיד הכי גרוע בכיתה.