Datum:[masked].
Lokacija: Veleučilište PAR,
Trg Riječke rezolucije 4,
51000, Rijeka
Vrijeme: 18:00 - 20:00
Agenda:
18:05 - 18:25 - doc. dr. sc. Gordana Nikolić, dekanica Veleučilišta PAR - predstavljanje projekta “AI&GAMING (JURK) EDIH”, program Digitalna Europa
18:30 - 18:50 - Mateja Ćutić, Business Analyst, Own Solutions - How curiosity and business analysis go hand in hand
18:55 - 19:20 - Aleksandra Ignatoski, COO, Aestus - Spajanje svjetova: Izazovi razvoja kad se međusobno isprepliću softver i usluga
19:25 - 19:45 - Barbara Pongračić, Head of Data & Analytics, iOlap - Beyond code: developer's journey
Predavanja traju 15-ak minuta + Q&A
Sva predavanja su na hrvatskom jeziku.
Nakon predavanja: Networking & mingling + snacks :)
Sjedećih mjesta ima 40ak - first come first serve :)
Više o eventu:
WTM Meetup po prvi put dolazi u Rijeku! Veselimo se ugostiti Vas u prostorijama Veleučilišta PAR. Pričat ćemo o poslovnim prilikama unutar EDIH projekta, poslovnoj analizi i izazovima u razvoju IT projekata.
Dekanica Veleučilišta PAR, doc.dr.sc. Gordana Nikolić, predstavit će nam projekt AI&GAMING (JURK) EDIH, čiji je cilj pružanje podrške u procesu digitalizacije poslovnih subjekata - malih i srednjih poduzeća i institucija iz javnog sektora, s posebnim fokusom na područje umjetne inteligencije, gamifikacije i Blockchaina. EDIH se u ukupnom iznosu od 2,3 milijuna eura sufinancira sredstvima Europske komisije kroz program DIGITAL EUROPE i sredstvima iz Nacionalnog programa otpornosti i oporavka 2021. – 2026., kojima upravlja Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja.
Mateja Ćutić, business analyst u Own solutions, obratiti će nam se s temom ‘How curiosity and business analysis go hand in hand’, kako znatiželja kao vještina pomaže u poslovnoj analizi, kako ju njegovati, izbrusiti te na koji način ona pomaže u rješavanju problema i konstantnom učenju i napredovanju.
Aleksandra Ignatoski, COO u Aestus Računovodstvo d.o.o. kroz predavanje ‘Spajanje svjetova: Izazovi razvoja kad se međusobno isprepliću softver i usluga’ ispričati će nam o svom putu u stvaranju velike i skalabilne aplikacije za računovodstvo te kako su vezali softver i samo pružanje usluge - kako razvijati sustav za korisnike koji sjede u istoj prostoriji, zašto je najbolji softver "onaj stari", što kad računovođe postanu softver testeri, kako balansirati development i promjene u procesima rada, i kako pritom (uspješno!) trenirati umjetnu inteligenciju. Saznati ćemo kako su riješili ove izazove te koji im izazovi tek slijede.
Barbara Pongračić, Head of Data & Analytics, iOlap, s predavanjem ‘Beyond code: developer’s journey’ reći će nam nešto više o tome što je sve osim ‘kuckanja’ koda potrebno kako bi dobili dobar finalni proizvod. Dobar kod nije dovoljan ako želimo razviti kvalitetan digitalni produkt, a što je to što još nedostaje u tom receptu za uspjeh saznajte u Barbarinom predavanju.