Past Meetup

Wro.cpp #6

This Meetup is past

70 people went

Siili Solutions

św. Antoniego 2/4 Brama A · Wrocław

How to find us

Wejście od św. Antoniego, w przejściu na dziedziniec, zaraz po lewej stronie. 4 piętro.

Location image of event venue

Details

Witajcie,

Kolejne, długo wyczekiwane przez Was spotkanie naszej grupy już w najbliższą środę 3 października!

Po raz kolejny spotkamy się w siedzibie naszego sponsora Siili Solutions Poland. Spotkanie standardowo zaczniemy od godziny 18:00.

Rejestracja na spotkanie zostanie uruchomiona już teraz!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was jedną prezentację:

"Range-v3 - how to start and learn it" - Filip Sajdak

Od października 2013 roku Eric Niebler tworzy bibliotekę range-v3, której część została opublikowana w listopadzie 2017 roku jako Technical Specification. Miejmy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mieli dostęp do range'y. W między czasie warto zapoznać się z samą biblioteką i zrozumieć idee, które za nią stoją. Podczas prezentacji przedstawię w jaki sposób szybko i bezboleśnie można pobawić się range'ami oraz czy zmiana na range nam się opłaca.

Czas: 45-60 min.
Stopień trudności - średnio-zaawansowany

BIO:

Filip Sajdak - wielbiciel C++ (propagator nowych standardów), Clean Coder szerzący ideę profesjonalnego podejścia do pracy deweloperów. Propagator podejścia Test-First, zasad projektowania SOLID oraz emergent architecture. W swojej karierze Filip pomagał wdrażać dobre praktyki programistyczne w różnych zespołach, działach i firmach. W swojej pracy wielokrotnie pracował z legacy code ucząc innych dobrych i efektywnych metod wprowadzania zmian w kodzie trudnym i niezrozumiałym. Swoim doświadczeniem dzieli się podczas szkoleń, które organizuje. Obecnie pracuje w Siili Solutions, gdzie zajmuje się rozwojem kompetencji w dziale automotive.

Mamy oczywiście tak bardzo lubianą przez Was wisienkę na torcie w postaci panelu dyskusyjnego!

Będziemy rozmawiać o tym: "Jak utrzymywać projekty w dobrym stanie nie zabijając radości programowania?"

Członkowie Panelu Dyskusyjnego:

1. Marcin Katulski - Programista wywodzący się z ery komputerów 8-bitowych. Specjalista w projektowaniu i oprogramowywaniu systemów czasu rzeczywistego, embedded oraz Bigdata, wykorzystując takie języki programowania jak nowoczesny C++ i Python. Fanatyk vim-a , linux-a i ostrych przypraw.

2. Filip Wasil jest programistą C++ (wcześniej C) z ponad pięcioletnim zawodowym doświadczeniem. Ceni sobie dbałość o dobre praktyki programistyczne i krytyczne podejście do narzędzi oraz bibliotek. Od 2014 roku rozwija swój silnik grafiki oparty o OpenGL/OpoenGL ES, w tzw. międzyczasie eksperymentując również a API Vulkan. Czasem udziela się w innych projektach open source. Preferuje pracę pod Linuksem, oraz build system oparty o CMake. Po godzinach poza programowaniem interesuje się rownież Formułą 1 oraz symulatorami wyścigów (Assetto Corsa).

3. Olgierd Humeńczuk - Programista z ponad 16 letnim doświadczeniem w różnych językach programowania. Głównie fascynuje się tworzeniem technologii takich jak silniki gier czy wysoko wydajnych serwerów i
klientów sieciowych. Entuzjasta języka C++ ale przede wszystkim dobrej architektury, ciekawych algorytmów, współprogramów??? ( ang. coroutines ) i stylu programowania "Tacit". W obecnej chwili pracuje nad silnikiem do gry JupiterHell w ChaosForge.

4. Tomasz Jakubowski - Jest programistą z niemal 7-letnim doświadczeniem (aktualnie C++, wcześniej C#, ActionScript3, Erlang) i przeszłością w mobilnym GameDevie. Entuzjasta czystego kodu, fan wzorców projektowych, niebojący się wsadzać kija w mrowisko w kontekście refaktoringu kodu, znienawidzony przez współpracowników code reviewer :wink: Prywatnie psychofan siatkówki i gier wideo.

Pamiętajcie o przygotowaniu tematów, które chcielibyście poruszyć. Mało co rozwija tak, jak wspólna wymiana doświadczeń!

W przerwie między prezentacją i panelem zapraszamy Was na pizze i networking!

Do zobaczenia,
Grupa Wro.cpp