Wro.cpp #10

This is a past event

75 people went

Location image of event venue

Details

Cześć,

Nasze kolejne spotkanie odbędzie się w następną środę 24. kwietnia w siedzibie Siili. To już dziesiąte spotkanie i cieszymy się, że możemy się spotkać w miejscu, w którym zrodził się pomysł na nasze meetupy.

Spotkanie standardowo zaczniemy od godziny 18:00.

Rejestracja na spotkanie zostanie uruchomiona w środę 17. kwietnia o godzinie 18:00.

Przedstawiamy Wam tematy najbliższych prezentacji oraz prelegentów.

1. Sebastian Mosiej - "Conan - worthy C++ Package Manager"

Opis:

„C++ cierpi na brak menadżera pakietów. Budowanie wszystkiego pochłania mnóstwo czasu, nie dla wszystkich konfiguracji kompilatora i systemu operacyjnego znajdziemy gotowe biblioteki binarne.
Twórcy Conana twierdzą, że rozwiązali ten problem. Chcę Wam pokazać jak to zrobili.”.

BIO:

Sebastian to programista ciekaw 'jak to działa'. Nie szuka doskonałego, utopijnego projektu. Jest pragmatykiem. Bardziej od języka programowania interesuj go zauważenie i zrozumienie problemu, który ma rozwiązać. Prosi by nie oczekiwać od niego abstrakcyjnych dyskusji o zaletach/wadach kolejnych standardów C++.

2. Wojciech Razik - "constexpr-land - evolution & future of constexpr"

Opis:
Programowanie w czasie kompilacji od zawsze było najlepszym sportem dla programistów C++. Prześciganie się w coraz zmyślniejszych konstrukcjach, pozwalających zaoszczędzić[masked]ms. W C++11 pojawiło się nowe słowo kluczowe `constexpr`, które w prosty sposób pozwala tworzyć kod działający w czasie kompilacji. W prezentacji zobaczymy jak zmieniały się wymagania dotyczące constexpr, oraz co nas czeka w C++20.

BIO:

Wojtek karierę zawodową rozpoczął w Nokii, gdzie przez 5 lat tworzył oprogramowanie na stacje bazowe. Na początku tylko w C++, później miał roczną przygodę z Javascriptem (embedded tworzony w Node.js). Nie przekonał się jednak do JSa, wrócił z ulgą do C++ - najpierw do firmy robiącej oprogramowanie typu ERP - później, po sześciu miesiącach naprawiania starego niemieckiego kodu, trafił do firmy Thaumatec. Pracuje tam do dziś, najpierw przez 2 lata tworzył oprogramowania dla robota pomagającego starszym ludziom, od niedawna pisze soft na urządzenie rozpoznające ludzi na lotniskach i w urzędach.

W przerwie między prezentacjami zapraszamy Was na przekąski i tradycyjnie już networking!

Do zobaczenia,
Grupa Wro.cpp