Net::IP Meetup #10

Wroclaw Net::IP Meetup
Wroclaw Net::IP Meetup
Public group

Biuro OVH

Swobodna 1 · Wrocław

How to find us

Aquarius Business House

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie we Wrocławiu dot. technologii sieciowych. 25 października będziecie mogli posłuchać ekspertów z branży, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą. Pomiędzy wykładami będziecie mogli porozmawiać ze specjalistami z wielu dziedzin oraz pozostałymi uczestnikami.

Dziesiąta edycja odbędzie się w nowym biurze OVH - na piątym piętrze Aquarius Business House we Wrocławiu.

Agenda:
18:00 - Przekąski
18:30 - Wstęp
18:45 - Paweł Krupa "eBPF - how to drop iptables and monitor everything?"

Projekt iptables ma już 20 lat i niestety (albo na szczęście) nadszedł czas zastąpić go czymś bardziej odpowiadającym wymaganiom chmury obliczeniowej. Czy projekt eBPF okaże się rozwiązaniem które zwiększy wydajność i uprości zarządzanie? Co właściwie potrafi eBPF? Jak się mają do niego technologie takie jak Docker czy Kubernetes oraz co z tym wszystkim ma wspólnego system monitoringu Prometheus?

19:45 - Przerwa
20:00 - Paweł Foremski (IITiS PAN / Farsight Security) "IPv6: przestrzeń (nie) do ogarnięcia?"

Więcej niż 20% użytkowników Internetu korzysta z Google za pomocą IPv6. Czym jest ten nowy protokół, dlaczego jest ważny, czy jest bezpieczniejszy od IPv4? Opowiem o moich niedawnych badaniach nad skanowaniem IPv6 opublikowanych na konferencji ACM IMC w USA.

21:00 - Dyskusja przy piwie i pizzy
22:30 - Zakończenie oficjalnej części

O prelegentach:
Paweł Krupa: programista Red Hata w zespole deweloperskim projektu OpenShift, a także "ewangelista" open source i współtwórca projektów netdata oraz cloudalchemy. Z głową w chmurach automatyzuje i monitoruje co popadnie, od żarówek i klastra rasperry pi w mieszkaniu przez systemy HVAC aż po wdrożenia oparte o różne platformy IaaS i PaaS.

Paweł Foremski: doktorant pracujący w IITiS PAN w Gliwicach. Jego zainteresowania to m.in. IPv6, DNS, klasyfikacja ruchu IP, uczenie maszynowe i open source. Pracuje również jako Senior Software Engineer dla Farsight Security, gdzie zajmuje się bezpieczeństwem Internetu od strony DNS.

Prosimy o potwierdzenie udziału.

Wstęp jak zawsze bezpłatny - na miejscu będą przekąski, pizza i piwo. Do zobaczenia!