Net::IP Meetup #11

Wroclaw Net::IP Meetup
Wroclaw Net::IP Meetup
Public group

Biuro OVH

Swobodna 1 · Wrocław

How to find us

Aquarius Business House

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie we Wrocławiu dot. technologii sieciowych. 15 lutego będziecie mogli posłuchać ekspertów z branży, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą. Pomiędzy wykładami będziecie mogli porozmawiać ze specjalistami z wielu dziedzin oraz pozostałymi uczestnikami.
Lokalizacja - biuro OVH, przy ulicy Swobodnej 1, piętro 5 (budynek Aquarius), zaraz obok centrum handlowego Wroclavia i Dworca Głównego PKP.
Na piąte piętro zapraszamy przez recepcję w holu, na górze pokierują Was strzałki!

Agenda:
18:00 - Przekąski
18:30 - Wstęp
18:45 - Piotr Wojciechowski "Ja sieciowiec i ty automatyzacja – (nie)trudny związek z rozsądku i potrzeby"
19:45 - Przerwa
20:00 - Panel dyskusyjny wokół tematów automatyzacji w sieci: od IX, przez ISP, telco po DC i heterogeniczne środowiska z usługami w chmurze.
21:00 - Dyskusja przy piwie i pizzy
22:30 - Zakończenie oficjalnej części

NET::IP po raz koleny ma przyjemność gościć Piotra Wojciechowskiego, architekta rozwiązań sieciowych i niezależnego konsultanta IT z Warszawy, działającego pod szyldem “IT Playground”. Piotr obok swojej podstawowej działalności jest też administratorem portalu ccie.pl oraz bloggerem (https://blog-it-playground.eu). Tym razem zaprezentuje temat "Ja sieciowiec i ty automatyzacja – (nie)trudny związek z rozsądku i potrzeby".

Kiedyś “MPLS”, teraz “automatyzacja” - słowa-klucze w poradniku każdego handlowca. Gdyby automatyzacja była tak prosta jak kreślą już magicy od sprzedaży, to usługi wdrażaliby project managerowie a większość z nas już dawno szukałaby nowego zajęcia.
Wiodący dostawcy sprzętu i oprogramowania lubią chwalić się swoimi zautomatyzowanymi rozwiązaniami. Zapominają jednak często powiedzieć, że do nas jako użytkowników, należeć będzie połączenie różnych systemów w jeden organizm - homogeniczne sieci to dość unikalne zjawisko a przecież każdy dostawca proponuje automatyzację jedynie własnych produktów. Do projektowania własnego front-endu należy podejść z głową mając na uwadze nie tylko bezpieczeństwo ale i procesy biznesowe przedsiębiorstwa, rozważnie dobierać produkty czy standardy i niestety/stety* samemu zostać programistą. Nie jest to jednak takie trudne!

*) niepotrzebne skreślić

Zapraszamy,
Ekipa NET::IP