89. WrocławJUG: [Mid][PL] The Art of Web API Design - Paweł Zajączkowski

Wroclaw JUG Meetup
Wroclaw JUG Meetup
Public group
Location image of event venue

Details

Aplikacje internetowe nie rozmawiają już tylko ze swoimi użytkownikami i bazą danych. Rozmawiają coraz częściej i gęściej ze sobą nawzajem. Żeby nie zwariować w tym gąszczu komunikacji, warto zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów tworzenia API. Porozmawiamy o Fieldingu, Richardsonie, zasobach, zachowaniu, relacjach, parametrach, nagłówkach, wersjonowaniu, błędach, bezpieczeństwie, wydajności, zdrowiu i biznesie. Do tego garść przydatnych trików na poprawienie humoru konsumentów naszego interfejsu. Uwaga: może zawierać śladowe ilości węży i wielbłądów.

Poziom trudności: Średni

Prelegent: Paweł Zajączkowski

Rzemieślnik Javy z zacięciem grafomańskim. Zawodowo od 2009 psuje oprogramowanie. Był już w fińskim telecomie, niemieckiej logistyce, szwajcarskim banku, szwedzkiej fabryce aut i finalnie wylądował w polskim software housie. Jest miłośnikiem pięknego kodu, ewangelistą Scruma, i molem książkowym. Interesuje się psychologią; fantastyką wszelakiego rodzaju; grami planszowymi, komputerowymi i fabularnymi; japońskimi sztukami walki: Aikido i Iaido oraz duńskimi klockami Lego. Od 2014 Prowadzi bloga o tresowaniu Javy ze smokiem w tle, dostępnego pod adresem: www.HowToTrainYourJava.com (http://www.howtotrainyourjava.com/)

Sponsor: PGS Software

PGS Software S.A. to polska spółka informatyczna, plasująca się w dziesiątce największych eksporterów usług IT w Polsce, której klientami są firmy na całym świecie. Ma biura we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku. PGS Software to 600 programistów i testerów, pracujących w różnych technologiach. Firma jest jednym z partnerów Amazon Web Services a także ma status złotego partnera Microsoft.