93. WrocławJUG [EASY+][PL] Performance tests - it's a trap - Andrzej Ludwikowski

This is a past event

109 people went

Location image of event venue

Details

Nie ma znaczenia czy pochodzisz ze świata JVM, .Net, PHP, czy innego. Jeśli musisz sprawdzić wydajność swojego systemu - będzie to spore wyzwanie. Szczególnie obecnie, w czasach mikro serwisów, klastrów, skomplikowanych systemów rozproszonych, itp. Chciałbym odnieść się do najczęstszych błędów w dziedzinie testów wydajności. Podzielić się swoim doświadczeniem, zdobywanym, bardzo często, przez bolesne porażki i kosztowne eksperymenty. Choć większość przykładów będzie pochodzić z świata JVM, to celem prezentacji jest pokazanie uniwersalnych praw, które rządzą w tym bardzo specyficznym obszarze testowania.

//uwaga
Prezentacja jest rozszerzoną wersją poprzedniej prezentacji: "Performance test with Gatling", cześć materiałów będzie się powtarzać. Jeśli ktoś widział poprzednią wersję to nadal powinien wynieść coś nowego albo może aktywniej uczestniczyć w dyskusji.

Poziom trudności (easy/mid/hard): EASY+

Język prezentacji: PL

Prelegent: Andrzej Ludwikowski

Bio:

Młynarz w SoftwareMill. Wyznawca DDD, CQRS i Polyglot Persistence. Cały czas poszukujący tej idealnej (nierealnej) architektury kodu, która spełni wszystkie, najdziwniejsze trendy.

Sponsor spotkania: SoftwareMill https://softwaremill.com/

Zastanawiasz się jak wygląda firma zarządzana przez czterdziestu CEO, a nie mająca żadnego biura? Jak to jest mieć realny wpływ na wszystkie aspekty jej działania? Jak całkowita transparentność (również finansowa) wpływa na kulturę przedsiębiorstwa? Sprawdź sam i dołącz do naszego zespołu! Pracujemy z technologiami ze świata JVM: Java Scala, Spring, Akka i wiele, wiele innych. Najważniejsze jest to, że sami dobieramy najlepszy stos technologiczny, który będzie pasował do konkretnego problemu. Mamy bezpośredni kontakt z klientem i realizujemy projekty end-to-end. Nie outsourcujemy swoich ludzi. Udzielamy się w społeczności przez blogowanie, prezentacje i projekty open-source. Organizujemy Scalar'a (http://scalar-conf.com) - największą konferencję o języku Scala w Europie Środkowej. W ramach działu R&D pracujemy przy projekcie kosmicznym PW-Sat2. Jesteśmy technologicznymi partnerami Lightbend'a, Datastax'a (Cassandra), Confluent'a (Kafka). Ciągle podnosimy swoje kompetencje przez wewnętrzne szkolenia i hackatony. Zainteresowany? Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź stronę: https://softwaremill.com/ lub spytaj bezpośrednio naszych pracowników.