93. WrocławJUG [EASY+][PL] Performance tests - it's a trap - Andrzej Ludwikowski

Wroclaw JUG Meetup
Wroclaw JUG Meetup
Public group
Location image of event venue

Details

Nie ma znaczenia czy pochodzisz ze świata JVM, .Net, PHP, czy innego. Jeśli musisz sprawdzić wydajność swojego systemu - będzie to spore wyzwanie. Szczególnie obecnie, w czasach mikro serwisów, klastrów, skomplikowanych systemów rozproszonych, itp. Chciałbym odnieść się do najczęstszych błędów w dziedzinie testów wydajności. Podzielić się swoim doświadczeniem, zdobywanym, bardzo często, przez bolesne porażki i kosztowne eksperymenty. Choć większość przykładów będzie pochodzić z świata JVM, to celem prezentacji jest pokazanie uniwersalnych praw, które rządzą w tym bardzo specyficznym obszarze testowania.

//uwaga
Prezentacja jest rozszerzoną wersją poprzedniej prezentacji: "Performance test with Gatling", cześć materiałów będzie się powtarzać. Jeśli ktoś widział poprzednią wersję to nadal powinien wynieść coś nowego albo może aktywniej uczestniczyć w dyskusji.

Poziom trudności (easy/mid/hard): EASY+

Język prezentacji: PL

Prelegent: Andrzej Ludwikowski

Bio:

Młynarz w SoftwareMill. Wyznawca DDD, CQRS i Polyglot Persistence. Cały czas poszukujący tej idealnej (nierealnej) architektury kodu, która spełni wszystkie, najdziwniejsze trendy.

Sponsor spotkania: SoftwareMill https://softwaremill.com/

Zastanawiasz się jak wygląda firma zarządzana przez czterdziestu CEO, a nie mająca żadnego biura? Jak to jest mieć realny wpływ na wszystkie aspekty jej działania? Jak całkowita transparentność (również finansowa) wpływa na kulturę przedsiębiorstwa? Sprawdź sam i dołącz do naszego zespołu! Pracujemy z technologiami ze świata JVM: Java Scala, Spring, Akka i wiele, wiele innych. Najważniejsze jest to, że sami dobieramy najlepszy stos technologiczny, który będzie pasował do konkretnego problemu. Mamy bezpośredni kontakt z klientem i realizujemy projekty end-to-end. Nie outsourcujemy swoich ludzi. Udzielamy się w społeczności przez blogowanie, prezentacje i projekty open-source. Organizujemy Scalar'a (http://scalar-conf.com) - największą konferencję o języku Scala w Europie Środkowej. W ramach działu R&D pracujemy przy projekcie kosmicznym PW-Sat2. Jesteśmy technologicznymi partnerami Lightbend'a, Datastax'a (Cassandra), Confluent'a (Kafka). Ciągle podnosimy swoje kompetencje przez wewnętrzne szkolenia i hackatony. Zainteresowany? Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź stronę: https://softwaremill.com/ lub spytaj bezpośrednio naszych pracowników.