10 lat [Med PL] WrocJUG Wycieczka po współbieżności w Javie - Tomasz Nurkiewicz

Wroclaw JUG Meetup
Wroclaw JUG Meetup
Public group
Location image of event venue

Details

Po wykładzie będziemy świętować 10 lat WroclawJUGa, więc sugerujemy zarezerwować sobie więcej czasu.*

Temat: Wycieczka po współbieżności w Javie

Podczas prezentacji poznamy najważniejsze mechanizmy realizacji współbieżności w Javie. Kiedy się sprawdzą i jakie są ich słabe strony. Na początek przyjrzymy się konstrukcji pul wątków by zakończyć na aktorach, agentach, pamięci transakcyjnej, reaktywnych strumieniach i najnowszym (reaktywnym) Springu. Wiele powiemy o wygodzie i perspektywie utrzymania wielowątkowego kodu, głównie z perspektywy analizy problemów oraz monitorowania. Po tej godzinie nie poznacie odpowiedzi, który mechanizm jest najlepszy (podpowiedź: żaden), ale będziecie znali możliwości Javy w zakresie skalowalnego przetwarzania.

Poziom trudności: średni

Język prezentacji: PL

Prelegent: Tomasz Nurkiewicz

Java Champion. Spędził połowę życia na programowaniu, przez ostatnią dekadę w okolicach Javy. Uwielbia back-end i wizualizację danych. Zainteresowany alternatywnymi językami na JVM. Rozczarowany jakością oprogramowania tworzonego w dzisiejszych czasach (także przez siebie!), nie znosi długich metod i ukrytych efektów ubocznych. Zainteresowany analizą danych i programowaniem reaktywnym. Wierzy, że komputery stworzono, żeby programiści mogli automatyzować nudne i powtarzalne zadania. Także własne. Na co dzień pracuje w Allegro. Związany z open-source, DZone’s Most Valuable Blogger, kiedyś bardzo aktywny na StackOverflow. Autor, trener, prelegent, recenzent techniczny wielu książek, biegacz. Twierdzi, że kod pozbawiony testów jednostkowych to nie „feature” tylko plotka. Napisał książkę o RxJavie dla O’Reilly.

Sponsor: Collibra ( https://www.collibra.com/ )

Jesteśmy firmą produktową pochodzącą z Belgii. Naszymi klientami są firmy z listy Fortune 500. Rozwijamy platformę, która wykorzystuje następujące technologie: Java 8, Spring, Hibernate, PostgreSQL, TypeScript, React, Redux, GraphQL, Docker, Vagrant, Ansible, Amazon AWS, Apache Spark, ElasticSearch, Kafka, Git, Jenkins, IntelliJ Idea.

Zaczęliśmy jako startup, rozwijamy się szybko ale z rozwagą, ponieważ nie chcemy być korpo.

Przyjdź, zobacz, sprawdź to!

* Inauguracyjne spotkanie WroclawJUGa odbyło się[masked]. Mija nam więc 10 lat! Jeśli chcesz odbyć podróż w czasie sprawdź: http://wroclaw.jug.pl/talks/
W planach jest katering, napoje, networking i konkurs. Szczegóły w trakcie wydarzenia.