Xamarin Warsaw Mobile Developers #11

Xamarin Warsaw Mobile Developers
Xamarin Warsaw Mobile Developers
Public group
Location image of event venue

Details

• Miejsce

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w środę 29 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:45. Wstęp wolny.

Spotykamy się w biurze firmy Appriss (https://appriss.com/), mieszczącym się przy ul. Emilii Plater 28 w budynku Warsaw Corporate Center (naprzeciwko Marriottu). Po wejściu do biurowca konieczne będzie zameldowanie się na recepcji. Następnie kierujcie się do windy i wjeżdżajcie na 6 piętro.

Większość miejsc będzie siedząca. Zapewniamy też jedzenie i napoje.

• Agenda

17:45 - 18:00 | Rejestracja

18:00 - 18:10 | Otwarcie | Damian Antonowicz, Appriss

18:10 - 18:30 | Wszystkie pytania, które chciałeś zadać gdy zapada niezręczna cisza | Ewa Marciniak, ITMAGINATION

Znasz to uczucie, gdy jesteś na rozmowie rekrutacyjnej, wszystko jest miło, aż do momentu kiedy osoba, z którą rozmawiasz zadaje to osławione pytanie „A czy Ty masz może do mnie jakieś pytania?”?

Wielu z nas zapomina jak potrzebne jest zadawanie pytań w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Podczas mojej prezentacji, będę chciała opowiedzieć ci trochę więcej o tym jakie pytania zadawać na rozmowie, tak żeby mieć z tego dla siebie jak najwięcej, ale też jak reagować w sytuacjach kiedy druga strona nie umie na nie odpowiedzieć.

Ewa Marciniak: W życiu kieruje się zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Absolwentka filologii szwedzkiej, od przeszło 4 lat związana profesjonalnie z rekrutacją w branży IT. W tym czasie miała przyjemność budować zespoły zarówno w start-upach jak i międzynarodowych korporacjach. Prywatnie, kocha koty, lubi wypić dobrą whisky i czyta wszystko co wpadnie jej w ręce na temat astrofizyki.

18:35 - 19:20 | Flutter for Xamarin devs | Mateusz Wojtczak, LeanCode

Czy na rynku mobilnych technologii crossplatformowych jest jeszcze miejsce między React Native i Xamarinem? Co odróżnia Fluttera od reszty i dlaczego warto się nim zainteresować? Będzie trochę live codingu i trochę o tym, czy Flutter jest już gotowy do komercyjnych zastosowań. Będzie też o wrażeniach z procesu powstawania i publikacji mojej pierwszej aplikacji w tej technologii dla iOS i Android.

Mateusz Wojtczak: Programista iOS. Leader programistów Xamarin w LeanCode. Przez kilka ostatnich lat pracował przy kilkunastu aplikacjach mobilnych iOS i Android. Fan MvvmCross. W ostatnim czasie absolutnie oczarowany biblioteką Flutter.

19:20 - 19:30 | Przerwa

19:30 - 20:15 | Xamarin + Web, czyli jak zbudować most między światami | Tomasz Kołosowski, Appriss

W świecie biznesu bardzo często zdarza się że wraz z aplikacją mobilną powstaje wariant webowy. Czasem aplikacja webowa jest tą "ważniejszą", czasem jest to mobilna, jednak prawie zawsze obie aplikacje zapewniają podobne funkcjonalności, co daje pole do współdzielenia kodu. Na prezentacji pokażę parę metod jak można pogodzić Xamarina z Webem dziś, oraz jak to będzie można zrobić lepiej w niedalekiej przyszłości.

Tomasz Kołosowski:
Developer z 6 letnim doświadczeniem, głównie w .NET i JavaScript. Miał okazję pracować wcześniej nad systemem ERP dla jednej z najszybciej rozwijających się polskich firm. Od niedawna realizuje się również jako developer aplikacji mobilnej tworzonej w Xamarinie dla Appriss Health.

Od 20:15 | Networking