Spotkanie listopadowe - Spring Cloud i Netflix

This is a past event

118 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie, zorganizowane przy wsparciu firmy GlobalLogic (https://www.globallogic.com/pl/).

Zaczynamy teraz mini-serię kilku spotkań związanych z narzędziami wspierającymi pracę z architekturą opartą na mikroserwisach. Na początek:

Jacek Bukowski - Spring Cloud i Netflix

Jak przystąpić do pisania aplikacji, która ma działać w chmurze? Jednym ze sposobów jest stosowanie technik Cloud Native Applications. Spring Cloud wspiera te techniki. Integrując dodatkowo komponenty dostarczone przez Netflixa dostajemy bardzo sprawne i potężne narzędzie. W trakcie prezentacji pokażę jak postawić dwa mikroserwisy, które automatycznie będą używać takich chmurowych technik jak:

- service discovery,

- distributed configuration,

- circuit breaker,

- load balancing,

- zdalne zarządzanie.

Wszystko to po "springowemu", bez konieczności pisania zbędnego kodu. I wszystko to krok po kroku dodając poszczególne feature'y.

O prelegencie:

Programista Java i architekt w GlobalLogic. Programista Java od 2004, w większości w obszarze JEE dla szeroko pojętej branży samochodowej i telekomunikacyjnej. Cały czas programuje, pomimo obowiązków lidera zespołu i architekta. Dzięki różnorodności projektów i klientów, od małych firm do dużych korporacji, zyskał doskonałe rozeznanie w różnych potrzebach w systemach różnej skali i przeznaczeniu. Ostatnio zaangażowany w migrację do mikroserwisów części serwerowej systemu dla jednego z producentów samochodów.

Plan:

18:30 - 19:00 Schodzenie się, pogaduszki, napoje

19:00 - 19:10 Powitanie, kilka słów od sponsora

19:10 - 20:40 Jacek Bukowski - Spring Cloud i Netflix

20:40 - ? Luźne rozmowy, napoje