Past Meetup

Spotkanie lipcowe - GraphQL

This Meetup is past

48 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na zakończenie sezonu! Wspólnie w miłym towarzystwie, przy napojach, przekąskach oraz ciekawej prezentacji naszego gościa - Marcina Stachniuka z Wrocławia.

Jako że Haust zakończył działalność, spotkanie odbędzie się w pubie Barcelona - a więc w tym samym miejscu, w którym 4 lata temu, w lipcu, spotykaliśmy się po raz pierwszy.

Zapraszamy wraz z firmą Cinkciarz.pl (https://cinkciarz.pl/), która sponsoruje w tym miesiącu zarówno poczęstunek w Barcelonie jak i przyjazd prelegenta.

***

Marcin Stachniuk - GraphQL - when REST API is not enough - lessons learned

We all know the REST architectural style to define a good API for your applications. However, REST has its disadvantages and constraints. That’s why Facebook developed GraphQL as an alternative.In my talk, I will present you some REST constraints and how GraphQL solves them. I will talk about how we implemented GraphQL in our application and why.Get to know our successes… and failures from the first row.
[opis jest po angielsku, ale prezentacja będzie po polsku]

Bio:
Na co dzień piszę czysty kod, głównie w Javie, najchętniej korzystając z TDD. Lubię zwinne metodyki (bo to jedyne co działa) jak i automatyzację powtarzalnych czynności. Wierzę w rozwiązania NoSQL, odpowiednio dobierane pod konkretne problemy. Recenzowałem książkę Practical Unit Testing Tomka Kaczanowskiego. Chorąży na chamberconf.pl. Jestem liderem Wrocław Java User Group wroclaw.jug.pl. Występowałem na kilku konferencjach mstachniuk.github.io/talks, trenuję ludzi na bootcampach, kommituję do Open Source’a: shipkit.org. Aktualnie pracuje w firmie Collibra. W wolnej chwili jeżdżę na snowboardzie, splitboardzie, wakeboardzie i czasem na deskorolce. Lubię również jazdę na rowerze, hip-hop, podróże i morsowanie.
Twitter: @MarcinStachniuk

***

Plan spotkania:
18:30 - 19:00 Rozmowy, napoje, przekąski
19:00 - 19:10 Powitanie, kilka słów od sponsora
19:10 - 20:10 Prezentacja
20:10 - ? Rozmowy, napoje, przekąski