Past Meetup

Wprowadzenie do Scali poprzez FP (i do FP poprzez Scalę)

This Meetup is past

40 people went

Location image of event venue

Details

Kolejne spotkanie Zielona Góra JUG wyjątkowo w trzecią środę marca, czyli 20-ego, o 19:00. Miejsce bez zmian - klub Wyspa.

Wśrod grona sponsorów witamy firmę Idemia (https://www.idemia.com/) - światowy lider technologii identyfikacyjnych. wygłosi jeden z jej pracowników - Paweł Włodarski. Tytuł prezentacji to "Wprowadzenie do Scali poprzez FP (i do FP poprzez Scalę)".

Oddajmy głos prelegentowi: "Chciałbym wam pokazać z jednej strony jak pewne podejścia "paradygmatu funkcyjnego" mogą poprawić nasze codzienne programowanie (będziemy się trzymać jak najwięcej biblioteki standardowej bez żadnych FPHardkorów) oraz jak ta dziwna składnia scali w praktyce pomaga te podejścia przekuć na kod. A poniewaz ostatnio Java trochę "przyśpieszyła" to będa liczne odniesienia do tegoż języka (i innych jak Kotlin). Jest to wprowadzenie do Scali ale nie do programowania jako takiego także poziom moze być średnio-zaawansowany"

Paweł od ponad 12 lat programuje legalnie i płaci podatki. Ostatnie 5 lat w zasadzie programował w Scali, jakkolwiek trochę mu się znudziło i od kilku miesięcy robi Kotlina na Springu i Androidzie. W kwestiach społecznościowych - działa na JUG Łódź.