Skip to content

Kubernetes - hva jeg har lært og vi bør lære oss, v/ Vegard Engen

Photo of Knut Karevoll
Hosted By
Knut K. and Vegard E.

Details

Vegard har i alle år kjørt de fleste av sine egne tjenester selv. Serveren som ble innkjøpt under pandemien for å sette opp hjemmeautomatisering, har med tiden vokst opp til å bli et Kubernetes-cluster, om enn fortsatt bare på en node.

Kubernetes er et system for å håndtere containere, med adskillig flere konfigurasjonsmuligheter og flere kjekke features enn enklere
system som f.eks. docker, og Vegard ønsker å fortelle og demonstrere både enkle og mer avanserte ting man kan gjøre i Kubernetes.

Om foredragsholderen:

Vegard har jobbet med IT-infrastruktur i en mannsalder, de siste ti årene i DNB. For tiden er det, der som de fleste andre steder,
infrastruktur i skyen som er populært.

BLUG har vanligvis møter siste torsdag i hver måned utenom juni, juli
og desember. Etter møtet vil det vere mulig å gå til eit egnet sted for dypere fagprat og sosialisering.

Photo of Bergen Linux (and BSD) User Group group
Bergen Linux (and BSD) User Group
See more events
Media City Bergen
Lars Hilles gate 30 · Bergen, al
Google map of the user's next upcoming event's location
FREE