Online event: Wetenschap in de Maak


Details
Kunnen robots je helpen om een nieuwe taal te leren? Hoe kun je communiceren met een virtuele avatar? Waar ligt de grens tussen 'echt' en 'virtueel'? Hoeveel privacy zijn mensen bereid op te geven voor nieuwe technologie?
Live vanuit de LocHal streamen we zaterdag 28 november de online talkshow 'Wetenschap in de Maak'. Tijdens dit online event geven jonge onderzoekers van Tilburg University je een uniek kijkje in hun ‘wetenschapskeuken’.
Met 'Wetenschap in de Maak' bieden de Bibliotheek LocHal, Studium Generale van Tilburg University en Tilburg PhD platform delen jonge onderzoekers van Tilburg University hun kennis met iedereen die nieuwsgierig is hoe wetenschap werkt. Waar wordt op dit moment onderzoek naar gedaan? Wat zijn de uitdagingen die deze jonge wetenschappers in hun werk tegenkomen? Wat is de toegevoegde waarde voor de samenleving?
Het live event start met een online talkshow waarin Richard Engelfriet in gesprek gaat met de jonge onderzoekers. Daarna nemen zij je in twee sessies van korte online talks mee in nieuw en spraakmakend onderzoek over uiteenlopende onderwerpen:
• Mijn virtuele stem - Lisa Rombout
• Succesvol ondernemen als zzp’er: makkelijker gezegd dan gedaan? - Sjanne Marie van den Groenendaal
• Ons soort mensen en die andere soort mensen - Quita Muis
• Kunnen kleuters een tweede taal leren met een robot? - Mirjam de Haas
• Privacy or Utility: How do people perceive new big data technologies? - Rabia Kodapanakkal (English talk)
• Maatschappelijke waarde van (sociaal) ondernemerschap - Michiel van Rijn
• Openheid over psychische problemen in de werkomgeving - Kim Janssens
• Omgaan met een belast verleden: Hoe moeten wij dat doen? - Marlies de Groot
• Open grondwaterdata in Brabant: een filosofische etnografie - Gijs van Maanen
• What can we learn from building a synthetic human? - Julija Vaitonyte (English talk)
Tijdens de online talks krijg je ook de gelegenheid om vragen te stellen aan de onderzoekers. Na afloop praten we door nog door over de onderzoeksthema’s die voorbijkwamen op ons online platform KennisCloud.
De toegang is gratis - reserveer hier je tickets: https://www.eventbrite.nl/e/tickets-wetenschap-in-de-maak-127015896967
Vind je het leuk om op de hoogte te blijven van het onderzoek van Tilburg University en mee te praten over de maatschappelijke impact hiervan? Meld je dan ook alvast aan voor de KennisCloud-groep Wetenschap in de Maak: https://www.kenniscloud.nl/page/9186/wetenschap-in-de-maak

Online event: Wetenschap in de Maak