DSŁ-14 Reaktywacja

Data Science Łódź
Data Science Łódź
Public group
Location image of event venue

Details

Szanowni Państwo, reaktywację spotkań DSŁ uświetnią dwa wykłady, na które serdecznie zapraszam (miejsce jeszcze do ustalenia w najbliższym czasie). Tego wieczoru prezentację poprowadzą: dr Justyna Jarczak oraz Jeroen Bloothoofd

Wieczór rozpocznie Jeroen, który w języku angielskim opowie o digitalizacji różnego rodzaju nietypowych kolekcji naukowych i zabytków.
"Picturae is a unique company where cultural heritage collections are opened up to the world. We are a team of expertise and development dedicated to bring delicate and unique historical objects into the digital realm. Our goal is to master every aspect of that mission and create new solutions to make the process available to everyone. Imaging is now only a small step in the quest to unlock your heritage: the data, the use of the data and the public impact and involvement are the factors of importance. The presentation will show the current endeavors and future outlook of Picturae."

Następie po krótkiej przerwie wystąpi Justyna, która w imieniu
Pracowni Biobank, Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na spotkanie poświęcone różnorodności genetycznej Polaków. Dr Justyna Jarczak wraz ze współpracownikami z Pracowni Biobank zaprezentują założenia, wyniki oraz ścieżkę analityczną projektu, który miał na celu zbadanie różnorodności mitochondrialnego DNA w polskiej populacji. Zostaną Państwo zabrani w niezwykle ciekawą podróż od pojedynczej próbki do wyniku w skali populacyjnej. Podyskutujemy trochę o historii Polski, o procesach demograficznych na przestrzeni ostatnich lat i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak to się ma do wyników analizy genetycznej. Opowiemy ponadto o biobankowaniu i spróbujemy Państwa przekonać, że nie ma nauki bez biobanków.