Skip to content

Spotkajmy się i podzielmy się wiedzą!

Photo of
Hosted By
Michał Ś.

Details

Chcielibyśmy spotkać się i podzielić się wiedzą. Nie ograniczając się do jednego języka programowania czy platformy - cokolwiek ekscytuje nas jako programistów.

Chcemy, żeby na tym spotkaniu nie zabrakło czasu na dyskusje na tematy programistyczne, również na poznanie się!

Mamy już pomysły na pierwsze prelekcje na tej grupie, ale jeśli masz coś ciekawego do zaproponowania - z chęcią zaplanujemy to na następnych spotkaniach. Propozycje mile widziane!

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie bibliotece Javascriptowej edge.js do wykonywania kodu na platformie .NET. Następnie zastanowimy się, czy programując funkcyjnie jesteśmy w stanie pisać bardziej zwięzły i poprawny kod biorąc za przykład język F#. Ostatnia prelekcja będzie traktować o zjawisku False Sharingu w aplikacjach wielowątkowych.

Prelekcja na temat F# przyda nam się szczególnie w kontekście następnego wydarzenia, które próbujemy zorganizować w Łodzi, a mianowicie coding dojo właśnie w języku F#. Szczegóły dotyczące wydarzenia wkrótce na profilu grupy dev@LDZ.

Agenda najbliższego spotkania:

18:30 - start

18:40-19:25 - Rafał Legiędź - "Żyjąc na krawędzi, czyli jak wykorzystać kod .NETowy z poziomu JavaScript i przetrwać"

19:25-19:40 - przerwa na pytania i rozmowy

19:40-20:25 - Kuba Waliński - "F# – dlaczego warto programować funkcyjnie"

20:25-20:40 - przerwa na więcej pytań i więcej rozmów

20:40-21:25 - Bartosz Adamczewski - "False Sharing & Cache Friendly Programming"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do 6 dzielnicy na ulicy Piotrkowskiej 102 (schodami do góry po prawej stronie po wejściu w bramę).

Jeszcze kilka słów o naszych prelegentach.

Rafał Legiędź pracuje w firmie ABB Sp z o.o. jako specjalista do spraw rozwoju oprogramowania. Będąc w branży od 2007 roku rozwija swoją pasję do oprogramowania w każdym możliwym momencie. Wierzy, iż bycie pragmatycznym w naszej dziedzinie jest bardzo pomocne i udowadnia to poprzez ciągłą zmianę używanych przez siebie technologii, jeśli tylko jest potrzeba bądź możliwość nauki nowych konceptów. Zaczynał przy rozwijaniu aplikacji back-endowych w .NET, po czym zaadoptował różnego rodzaju technologie webowe, a teraz rozwija korporacyjne aplikacje w javascript oraz na platformę iOS.

W miarę jak jego pasja ewoluowała, zafascynował się aktywnościami związanymi ze społecznością oraz dzieleniem się wiedzą. Dało to początek konferencji, którą współorganizuje (DevDay) oraz innym akcjom, jak wygłaszanie prelekcji bądź prowadzenie warsztatów.

Kuba Waliński zapałał miłością do komputerów za młodych lat, grając w Tetrisa i Cywilizację na rodzinnym PeCecie. Pierwsze programy tworzył jako nastolatek, kiedy poznał Visual Studio i odkrył VB6. Później poznał wiele innych języków programowania (m.in. Pascal, C, C++, Java, Prolog, C#, Javascript, Python). Większość swojej kariery programistycznej spędził programując webowe aplikacje w ASP.NET z pomocą C#, jednak ostatnimi czasy patrzy z coraz większą sympatią na dynamiczny rozwój JavaScriptu, co doprowadziło do zainteresowania programowaniem funkcyjnym. Chcąc poznać możliwości wykorzystania tego podejścia w codziennej pracy, klika miesięcy temu zaczął programować w F#.

Obecnie Kuba pracuje w łódzkim oddziale Centrum Systemów Informatycznych ABB. Wcześniej miał okazję zdobywać doświadczenie zarówno w startupie, jak i w sektorze SME, dzięki czemu nauczył się analizować każdy problem z wielu różnych punktów widzenia.
W wolnym czasie można go spotkać na rowerze z słuchawkami w uszach, w których najczęściej da się usłyszeć audiobooki z kategorii science-fiction (ostatnio Metro 2033).

Bartosz Adamczewski to Programista/Konsultant/Architekt/Manager (zależnie od potrzeby) specjalizuje się w optymalizacji systemów pisanych .NET i nie tylko. Rozwiązuje problemy pamięciowe oraz wielowątkowe na jedno jak i wielo procesorowych maszynach.
6 Dzielnica
Piotrkowska 102 · Łódź
Google map of the user's next upcoming event's location