4. spotkanie dev@LDZ

dev@LDZ
dev@LDZ
Public group
Location image of event venue

Details

25 marca na dev@LDZ będziemy mieć aż trzy ciekawe prezentacje!

Pierwsza z nich to tzw. "lightning talk", czyli prezentacja w formule 15-20 minutowej. Poprowadzi ją Wojtek Erbetowski (http://twitter.com/erbetowski), Head of Engineering w Polidei – w mobilno-hardware’owym software house.

Wojtek (współ)stworzył MobileWarsaw, GitKata oraz Mobile Central Europe. Współtworzy warszawski JUG i konferencję Warsjawa. Napisał m.in. RoboSpock – narzędzie do testów jednostkowych dla aplikacji na Androida.

Jednym słowem, człowiek-community!

A opowie nam o prokrastynacji (trudne słowo, ale i trudne do przezwyciężenia zagadnienie):

Why procrastinators procrastinate?

"A practice of postponing doing things without a specific reason is called procrastination. It is so common, that you probably have already worked with a procrastinator, or maybe even you think that of yourself. It may slow down the whole project, cause tensions in teams or even lead to loosing a developer. Maybe a very good developer.

We’ll take a look on how procrastinator’s brain works (from a non-psychologist perspective) could use that practice for actually accomplishing things on time with a lot of satisfaction."

Kolejnym prelegentem będzie Marek Stój (https://twitter.com/marekstoj), który opowie nam o BigData.

Marek to programista z zamiłowania. Przez kilka ostatnich lat obracający się głównie wokół .NET, ale niestroniący od eksperymentowania po godzinach z innymi platformami i językami programowania jak Android, iOS, Java, czy Python.

Zafascynowany coraz większym wpływem teorii informatycznych i matematycznych na branżę IT, takich jak programowanie funkcjonalne, uczenie maszynowe, czy ogólnie "data science". Obecnie realizujący swoją pasję jako Big Data Analytics Engineer w firmie Credit Suisse.

Jego prezentacja ma następujący opis:

Big Data - fraza, które ostatnimi laty staje się coraz bardziej popularna. Czy zastanawialiście się, czy warto zainteresować się tym tematem? Dla mnie odpowiedź na to pytanie jest oczywista i w tej prelekcji postaram się pokazać Wam, co w tej dziedzinie zafascynowało mnie na tyle, że zdecydowałem się na dosyć radykalny zwrot w mojej karierze programisty. Z początku moje wyobrażenie o Big Data, jak szybko się przekonałem, było mocno ograniczone. Z tego względu chciałbym pokazać Wam ten temat z szerszej perspektywy, opowiedzieć o różnych poddziedzinach i specjalizacjach, które przy Big Data się pojawiają. Zobaczymy przykłady zastosowań z prawdziwego świata. Nauczymy się trochę o algorytmicznych aspektach pracy z dużą ilością danych. Przyjrzymy się olbrzymiej różnorodności technologii i produktów związanych z Big Data, zarówno tych open-source jak i komercyjnych. I w końcu - spróbujemy pobrudzić sobie trochę ręce podczas kodowania kilku przykładów na żywo.

Nasz kolejny prelegent to Szymon Kulec (https://twitter.com/scooletz), absolwent Politechniki Warszawskiej, zawodowo aktywny już prawie dekadę.

Programista z zacięciem do architektury, wielbiciel swojego zawodu, pragmatyk, prelegent. Jeden z liderów Warszawskiej Grupy .NET.

Miłośnik systemów rozproszonych; entuzjasta rozwinięć skrótów DDD, CQRS, ES; sympatyk 'continous delivery' i innych ułatwień procesu wytwórczego. Antyfan ślepego stosowania wzorców i narzędzi.

Kontrybutor i twórca rozwiązań OSS.

Jego prelekcja będzie mieć tytuł:

From zero to Kraken, introducing Continuous Delivery with Octopus Deploy.

Continous Delivery to nic innego jak automatyczne i ciągłe wdrażanie nowych wersji oprogramowania/serwisu/aplikacji. Jest to niezwykle ciekawy aspekt procesu wytwórczego. Ogranicza on zarówno niepewność we wdrażaniu nowych wersji jak i czas potrzebny do wykonania kolejnych wdrożeń. Jednym z narzędzi wspomagających i umożliwiających automatyzację tego procesu jest Octopus Deploy. Podczas prezetancji, po teoretycznym wstępie, pokażę w jaki sposób używać Ośmiornicy aby bądź znacznie skrócić czas potrzebny na zarządzanie cyklem życia wersji Twojego produktu.

Agenda spotkania:
18:00 - 19:00 BigData (Marek Stój)
19:00 - 19:15 Pogaduchy
19:15 - 20:00 Octopus Deploy (Szymon Kulec)
20:00 - 20:20 Networking
20:20 - 20:40 Prokrastynacja (Wojtek Erbetowski)

A Ty chciałabyś/chciałbyś wystąpić na dev@LDZ? Zapraszamy!