HTTP/2 i bazy grafowe

dev@LDZ
dev@LDZ
Public group
Location image of event venue

Details

Hej!

Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejne spotkanie DevLdz!
Tym razem posłuchamy:
Piotrka, który niczym sławni pogromcy mitów przedstawi nam przyszłość z HTTP/2 oraz
Szymona, który zaznajomi nas z grafowymi bazami danych (wiemy, że część z Was czekała na tematy NOSQL :)

Poniżej więcej szczegółów!

1. Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW - Piotr Stapp

Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane?
Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide.
Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo.

Piotr Stapp - Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta.Korzystający z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzący w ludzi a nie w papiery. Wyznawca DevOps i automatyzacji wszelakiej. Bloga ma i czasem na nim coś pisze http://stapp.space/ Na co dzień Ekspert IT w mBanku

2. Graph databases - why and how - Szymon Warda

Od podstaw teorii grafów, przez budowę, typy baz grafowych po zastosowania i wydajność.Pokażę na przykładach jak bardzo zróżnicowanym i innym światem jest świat baz grafowych oraz jak pewne problemy się w nim dużo łatwiej rozwiązuje.Porozmawiamy o wydajności baz grafowych i porównamy do wydajności SQL Servera. A przez całość szybki kurs języka do zapytań grafowych - Cypher.

Szymon Warda - Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl (http://cookit.pl/) gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent, blogger (IndexOutOfRange.com)

Spotkanie odbędzie się w kawiarni Tektura na ul.Tymienieckiego 3
https://www.facebook.com/Tektura.Kawa.Bistro

Gorąco zapraszamy!