addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

HTTP/2 i bazy grafowe

Hej!

Nie zwalniamy tempa i zapraszamy na kolejne spotkanie DevLdz!
Tym razem posłuchamy:
  Piotrka, który niczym sławni pogromcy mitów przedstawi nam przyszłość z HTTP/2 oraz
  Szymona, który zaznajomi nas z grafowymi bazami danych (wiemy, że część z Was czekała na tematy NOSQL :)

Poniżej więcej szczegółów!

1. Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW - Piotr Stapp

Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane?
Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide.
Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo.

Piotr Stapp - Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta.Korzystający z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzący w ludzi a nie w papiery. Wyznawca DevOps i automatyzacji wszelakiej. Bloga ma i czasem na nim coś pisze http://stapp.space/ Na co dzień Ekspert IT w mBanku


2. Graph databases - why and how - Szymon Warda

Od podstaw teorii grafów, przez budowę, typy baz grafowych po zastosowania i wydajność.Pokażę na przykładach jak bardzo zróżnicowanym i innym światem jest świat baz grafowych oraz jak pewne problemy się w nim dużo łatwiej rozwiązuje.Porozmawiamy o wydajności baz grafowych i porównamy do wydajności SQL Servera. A przez całość szybki kurs języka do zapytań grafowych - Cypher.

Szymon Warda - Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent, blogger (IndexOutOfRange.com)


Spotkanie odbędzie się w kawiarni Tektura na ul.Tymienieckiego 3
https://www.facebook.com/Tektura.Kawa.Bistro

Gorąco zapraszamy!

Join or login to comment.

 • Bartosz B.

  Bardzo dobre prezentacje.
  Dobrze prowadzone, dobre tempo, dobre slajdy, dobrzy prezenterzy.

  Dowiedziałem się co praktycznego wynika dla mnie z HTTP2, do czego mógłbym użyć ( a do czego lepiej nie używać) baz grafowych.

  2 · December 1

 • Piotrek S.

  Obiecane slajdy. Wystarczy więc na link https://stapp.space/speaking/#slidesfrompreviousevents i są pierwsze od góry

  3 · December 1

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy