Trochę o zdrowiu, trochę o C++

dev@LDZ
dev@LDZ
Public group
Location image of event venue

Details

Cześć wszystkim!

Pierwsze w 2018 roku spotkanie przed nami.
Dzięki Markowi dowiemy się jak poprawić nasze zdrowie w nadchodzącym roku, a od Piotrka dowiemy się czym jest metaprogramowanie w C++.

Zanim opis prezentacji, chciałbym serdecznie zaprosić Was do dzielenia się swoją wiedzą i występowania w roli prelegentów na naszych spotkaniach. Jak widać po Piotrku, który miał ochotę kolejny raz przed Wami wystąpić nie jest to takie straszne :)
Piszcie na meetup, twitter czy fb. Służymy radą w razie potrzeby :)

No to do rzeczy. Przed nami dwie prezentacje:

1. Magia szablonów i makr: Metaprogramowanie w C++ - Piotr Kosek
2. Jak nie zasiedzieć się na śmierć - Marek Stój

1. Magia szablonów i makr: Metaprogramowanie w C++ - Piotr Kosek

Podczas tego meetupa Piotr Kosek opowie o współczesnym C++. Po krótkim wprowadzeniu z preprocesora i szablonów zbudujemy – przy zachowaniu natywnej wydajności – konstrukcje znane z języków zarządzanych – akcesory, konwertowalne-do-tekstu enumeracje, serializację, wstrzykiwanie zależności, testy jednostkowe i integracyjne, a nawet... statyczną refleksję!

Piotr Kosek - Pasjonat IT wyspecjalizowany w tworzeniu gier komputerowych – a obecnie związany z cyberbezpieczeństwem jako programista w Fujitsu. Jeżeli w danej chwili nie bawi się w Uplink IRL, pożera dobre książki, strzela z łuku sportowego i czasem świadomie śni (złośliwi dodadzą że podczas spotkań biznesowych...)

http://piotr.kosek.com (http://piotr.kosek.com/)

2. Jak nie zasiedzieć się na śmierć - Marek Stój

Zakładam, że dobre samopoczucie jest dla Ciebie ważne. Czy zatem robisz coś, aby zadbać o swoje zdrowie? Może regularnie chodzisz na siłownię, biegasz albo trenujesz na orbitreku? Nawet jeśli odpowiedź jest twierdząca, to muszę Cię zmartwić - to nie wystarczy, ponieważ i tak większość czasu w ciągu dnia spędzasz siedząc na tyłku, co, jak się okazuje, jest wyjątkowo niezdrowe.

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad ukazało się wiele opracowań naukowych, które wskazują siedzący tryb życia jako źrodło wielu problemów zdrowotnych. Co gorsza, nawet regularna aktywność fizyczna "po godzinach" nie jest w stanie zniwelować spustoszenia, jakie czyni w naszych organizmach wielogodzinne siedzenie.

Czy jest zatem jakiś sposób, żeby temu przeciwdziałać? Okazuje się, że tak i rozwiązanie jest całkiem proste, ale jednocześnie nie tak łatwo wprowadzić je w życie. Czynniki kulturowe, postęp technologiczny, ale także psychospołeczne bariery oraz leniwa, ludzka natura sprawiły, że siedzimy praktycznie przez całe swoje życie.

Podczas tej prelekcji pokażę Ci, jak zrobić pierwszy krok na drodze do powstania z kanap, krzeseł i stołków. Cała reszta zależy od Ciebie. Wierzę jednak, że jednocząc branżę IT wokół pewnej idei, którą przedstawię, damy radę powstać i zawalczyć o swoje zdrowie.

Marek jest doświadczonym (przez życie ;)) programistą. W swojej ponad 10-letniej karierze zetknął się z takimi technologiami jak .NET, C#, Android, Java, Big Data czy Scala. Marek to po prostu komputerowy geek, zafascynowany w szczególności coraz większym wpływem informatyki teoretycznej na branżę IT.

Dzisiaj jednak to nie jego kariera zawodowa jest najważniejsza. Marek uświadomił sobie bowiem ostatnio, że pasja, która często przeradza się w obsesję, potrafi przysłonić pewną prawdę - że życie nie kończy się na kodowaniu. I w jego opinii ta idea warta jest promowania w świecie IT.

Strona domowa: http://www.marekstoj.com/

Sponsorem naszego spotkania jest firma Fujitsu ! (tak, będą kupony ;)
Serdecznie dziękujemy!

https://www.facebook.com/FujitsuPoland/
https://www.linkedin.com/company/career-at-fujitsu-poland
http://www.therealdeal.pl (http://www.therealdeal.pl/)