What we're about

devWarsztaty to inicjatywy typu społeczność dla społeczności, gdzie osoby które znają się na konkretnym temacie dzielą się swoją wiedzą w trakcie trwania darmowego jednodniowego warsztatu dla określonej grupy ludzi odbywającego się w dzień wolny od pracy.

Upcoming events (1)

[Kraków] Understanding async machinery down to a single detail

Needs a location

➡️ Description:

We all use asynchronous code and we have some understanding of the machinery behind it. It's time to see how it works and learn why it's hard to synchronously wait for asynchronous code, how to wait for async void methods, or how to debug deadlocks. We will see the code generated by the compiler, understand synchronization contexts and integration with TPL library, reimplement part of the mechanism to fix deadlocks, or just play with internals to understand them better.

➡️ Goals:

  • An understanding async state machine
  • Learning about synchronization contexts and how they differ between console, ASP .NET, ASP .NET Core, or desktop applications
  • Implementing custom primitives for better code control
  • Awaiting async void methods
  • Capturing all out-of-band exceptions
  • Implementing custom tasks or synchronization contexts

***

➡️ Prowadzący

Adam Furmanek

Nazywam się Adam Furmanek i od lat interesuję się platformą .NET, szczegółami jej implementacji i wszystkim, co jest pod spodem. Często dekompiluję kod lub generuję go w locie aby złapać StackOverflowException, przydzielić ręcznie pamięć lub wyłączyć GC. Zawsze jestem zainteresowany szczegółami technicznymi używanych przeze mnie narzędzi, aby móc lepiej je wykorzystać. Nie zamykam się na .NET, pracuję też w Scali i innych językach na JVM, nieobcy jest mi paradygmat funkcyjny lub bazy danych i systemy rozproszone. Obecnie pracuję w firmie Amazon, gdzie zajmuję się systemami rekomendacji, generowaniem głosu i innymi zastosowaniami uczenia maszynowego.

Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

  • ☕ Kawa - dostępna na miejscu
  • 🍕 Obiad - pizza sponsorowana przez Amsterdam Standard (https://amsterdamstandard.com/en/).

Past events (82)

[Rzeszów] Praktyczne wprowadzenie do Event Sourcing w .NET

Needs a location

Photos (99)