[Kraków] Wprowadzenie do GIT

devWarsztaty
devWarsztaty
Public group
Location image of event venue

Details

Tym razem, warsztaty całkowicie niezależne od systemu operacyjnego i języka w jakim programujemy! :) I to wszystko dostarczone przez chłopaków z Skills Temple (http://skillstemple.com/) i Happy Team (http://happyteam.io).

Git jest systemem kontroli wersji, który daje niezwykłe możliwości.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, żeby się z nim zapoznać, to zapraszamy na te warsztaty! Natomiast jeśli pracowaliście już z gitem i chcielibyście podzielić się z innymi sztuczkami, które znacie - Was również zapraszamy.

Szkolenie będzie prowadzone w luźnej atmosferze na podstawowym poziomie. Celem jest zabawa z tym systemem kontroli wersji, aby lepiej poznać jego możliwości. Nie mamy ambicji, aby stworzyć najbardziej zakręconą albo najdłuższą komendę z Gicie! Mamy jednak nadzieję pokazać Wam, w jaki sposób poruszać się w świecie Gita.

UWAGA:

Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Agenda:

Na szkoleniu chcielibyśmy poruszyć wszystkie najważniejsze funkcje systemu Git:

• zapisywanie zmian (git commit)

• przeglądanie historii (git log)

• gałęzie/branche

• polecenie git merge

• polecenie git rebase

• cofanie zmian (git revert, git reset)

• praca ze zdalnymi repozytoriami

• selektywne merge'owanie (git cherry-pick)

• strategie pracy z gitem

Wymagania:

Najlepiej przyjść z zainstalowanym już gitem i swoim ulubionym edytorem tekstu.

Kilka słów o prowadzących:

Michał Śliwoń (@mihcall (https://twitter.com/mihcall))

Szczęśliwy programista aspirujący do miana geeka. Skromny uczeń Angulara, ale doceniający również inne frameworki. Entuzjasta Gita i Vima. Stara się, aby każdy dzień był okazją do nauki.

Marcin Biegała (@Biegal (https://twitter.com/Biegal))

Kolejny szczęśliwy developer. Czerpiący radość z prostoty miłośnik GITa i konsoli. Na co dzień przywiązany do klawiatury, gdzie próbuje zrozumieć o co chodzi z JavaScriptem i jak pracując na Windows w ogóle go nie widzieć. Od święta za to, radośnie dzierży kierownicę motocykla.