Skip to content

[Kraków] Serverless - dive into Azure Functions

Photo of
Hosted By
Rafał S. and Klaudiusz b.

Details

Nie słyszałeś, co to jest Serverless? Chciałbyś zobaczyć, jak Serverless jest realizowany przez Azure Functions? Zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie bez wad? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w trakcie naszego spotkania.

UWAGA:

Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki (do warsztatów potrzebne są konta Azure) i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Agenda:

1. Czym jest Serverless?
2. Wprowadzenie do Azure Functions.
3. Development i deployment - czy serio mam to robić w portalu?
4. Problem biznesowy i jak rozwiążesz go przy użyciu Azure Functions.
5. Durable Functions - “stanowość w świecie bezstanowości”

Wymagania:
1. BYOD (weź laptopa)
2. Zainstalowane:
- Visual Studio 2017 Community/Professional /Enterprise version 15.5.3+
- Extension do Visual Studio: Azure Functions and Web Jobs Tools version 15.0.4+ (sprawdźcie w zakładce Tools -> Extensions and Updates, czy na pewno macie wymaganą wersję)
- Azure Storage Explorer
- Postman
- System kontroli wersji Git
3. Microsoft Azure Subscription *
4. Znajomość C# w stopniu podstawowym
5. Własne konto na portalu GitHub
* Jeżeli nie macie subskrypcji to się nie martwcie– będziemy mieli kilka kodów Azure Pass, żeby każdy z Was mógł wziąć aktywny udział w szkoleniu

Prelegenci:

Dariusz Parzygnat: Starszy programista .Net w Ceneo.pl. Od dwóch lat działa z Azure. Wielki fan podejścia Serverless. Można go spotkać na różnych konferencjach i meetupach. Od czasu do czasu twittuje jako @dariusparzygnat. W czasie wolnym uwielbia oglądać żużel i grać w squasha.

Łukasz Przerada: Inżynier oprogramowania w Capgemini. Entuzjasta .Net z zacięciem cloudowym. Serverless to dla niego naturalny krok w rozwoju oprogramowania. W sieci praktycznie nieobecny, bo woli spotykać ludzi w realnym świecie. Gdy ma czas to odpoczywa przed konsolą albo spędza go ze znajomymi.

SPONSORZY

- enova - http://www.enova.pl/
- Codecool - https://codecool.com/
- JetBrains - https://www.jetbrains.com/
- Manning Publications - https://www.manning.com/
- O'Reilly Media - https://www.oreilly.com/
- RevDeBug - https://revdebug.com/
Codecool
Ślusarska 9 · Kraków
Google map of the user's next upcoming event's location