Od chaosu do SOLIDa

devWarsztaty
devWarsztaty
Public group

Sucha 2

Sucha 2 · Wrocław

How to find us

EY GDS Poland, Sagittarius Business House

Location image of event venue

Details

Cel warsztatu

Główną częścią warsztatu jest praktyczne doskonalenie technik ulepszenia jakości kodu. Uczestnik będzie praktykować rozpoznawanie nieoptymalnych rozwiązań w kodzie i sposobów ich optymalizacji.
Unikalną cechą warsztatu użycie technik refaktoryzacji i wzorców projektowych w ramach jednego przykładowego systemu, tak by tworzyło spójną całość i uwypuklało systemowy obraz zmian.

Opis warsztatu

Warsztat podzielony jest na bloki tematyczne. Każdy blok tematyczny składa się z części teoretycznej, praktycznej oraz podsumowania/wniosków.

Adresaci warsztatu

Grupą docelową warsztatu są przede wszystkim początkujący programiści, którzy zaczynają pracę w branży IT. Warsztat może być również przydatny dla doświadczonych programistów, którzy chcą odświeżyć/sprawdzić swoją wiedzę nt. refaktoryzacji programów. Opcjonalnie, warsztat może być interesujący dla innych osób, które chcą ulepszyć swoje umiejętności programistyczne.

Uczestnik warsztatu przejdzie przez przykładowy proces ulepszania istniejącego systemu. W trakcie warsztatu zostaną zgłębione tematy SOLID i wzorców projektowych przez rozwiązywanie kolejnych zadań praktycznych

Wymagania

Znajomość języka C# na poziomie podstawowym
Znajomość teorii zasad SOLID i wzorców projektowych
Komputer z zainstalowanym oprogramowaniem Visual Studio 2017 lub Visual Studio Code

Czas trwania: 6 godz.

Prowadzący
PAWEŁ KLIMCZYK
Programista i architekt rozwiązań IT w technologiach Microsoft. Związany profesjonalnie z branżą IT od 10 lat. Badacz jakości i utrzymania oprogramowania. Microsoft MVP od 2017.
Pomysłodawca i współtwórca kilku przedsięwzięć, m.in. jobesto.com i netdevelopers.pl
Członek stowarzyszeń PTI, MENSA i ITCorner. Współorganizator wrocławskiej grupy WrocNET oraz cyklu spotkań geekweekwro.pl. Prelegent i szkoleniowiec z kilku letnim doświadczeniem.
Prowadzi firme programistyczną Gemotial, gdzie skupia się na aktywowaniu potencjału programistów przez wspólne rozwiązywanie nieszablonowych problemów biznesowych.
Ma swojego bloga pod adresem https://blog.klimczyk.pl i tweetuje jako @pwlklm

Wymagana do wypełnienia ankieta: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHoXqbBOBouCv9pdzNiKM9qklvlzUU4HaAAkQNMAFidS_rqQ/viewform

Tylko osoby, które wypełniły ankietę mogą uczestniczyć w warsztacie.