Skip to content

[Kraków] Pamięć w .NET - wszystko co chciałbyś wiedzieć

Photo of
Hosted By
Rafał S. and Klaudiusz b.

Details

Na warsztatach wgłębimy się w temat pamięci w środowisku .NET. Nie ważne czy już coś na ten temat wiesz, czy nie - celem jest by każdy wychodząc z warsztatów miał szeroki i jasny obraz jak to wszystko działa "pod spodem". Oraz potrafił w praktyce przeanalizować problemy z pamięcią w swojej aplikacji. Zaczniemy zatem od teorii, by następnie dotknąć jej w praktyce za pomocą narzędzi takich jak Visual Studio czy jetBrains dotMemory. Mocno ubrudzimy sobie ręce narzędziem PerfView, zerkniemy też trochę na WinDbg i... odtąd nic nie będzie już takie samo! Pojęcia takie jak generacje, segmenty, Garbage Collector i finalizator przestaną być jedynie mglistymi hasłami. Nauczymy się zarówno analizy problemów na środowiskach developerskich, jak i dopiero "na produkcji".

UWAGA:
Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Wymagania:
- Komputer umożliwiający pracę na Windows 10 (może być wirtualne) – Visual Studio 2017 (możliwość tworzenia webowych i konsolowych aplikacji .NET Core 2.1 oraz .NET Framework 4.7)
- Pozytywne nastawienia i wyspanie 😉

Agenda:
- Wprowadzenie – pamięć procesu .NET
- Alokacje – jakie są ich źródła, jak ich unikać i diagnozować
- Garbage Collector
- Trybu działania
- Diagnostyka wycieków pamięci
- IDisposabable vs finalizacja
- Span i Memory

Prelegent:
Konrad Kokosa
Programujący od lat kilkunastu, od kilku lat rozwiązujący problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET, przyspieszając głównie aplikacje webowe. Niezależny konsultant, blogger (http://blog.kokosa.net, http://tooslowexception.com), prelegent i ćwierkacz (https://twitter.com/konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools. Autor książki Pro .NET Memory Management.

SPONSORZY:

- zooplus - https://techzooplus.com/
- Enova - http://www.enova365.pl/
- JetBrains - https://www.jetbrains.com/
- Manning Publications - https://www.manning.com/
- O'Reilly Media - https://www.oreilly.com/
- RevDeBug - https://revdebug.com/
zooplus
Prądnicka 20A · Kraków, al
Google map of the user's next upcoming event's location