Skip to content

[Rzeszów] Event Storming z Mariuszem Gilem i Wojtkiem Ptakiem

Photo of
Hosted By
Waldemar M.
[Rzeszów] Event Storming z Mariuszem Gilem i Wojtkiem Ptakiem

Details

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i fakt, że temat jest "gorący" będziemy potwierdzać uczestnictwo dzień przed.
W przypadku braku potwierdzenia, inna osoba z listy rezerwowej wchodzi na to miejsce.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OPIS:

Implementacja Domain Driven Design często sprowadza się do iteracyjnego podejścia capture-embed-protect. Trzech faz, w których tworzymy model opisany wspólnym językiem rozumianym w całym zespole, osadzamy model w kodzie i wreszcie chronimy go przed złowrogim wpływem innych modułów, kontekstów czy domen. Zrozumienie domeny, działających w niej procesów czy ograniczeń jest tu kluczowe dla powodzenia całej implementacji.

Event Storming jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domem i problemów. Wykorzystując eventy, istotne zdarzenia zachodzące w domenie, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowe, ale również bardziej złożone byty, agregaty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń. Software development to proces ciągłego uczenia się, działający kod jest efektem pobocznym...

Podczas sesji zapoznamy się zarówno z ogólnymi konceptami, stosowanymi przeze mnie rozszerzeniami, jak i użyciem techniki Event Stormingu w kolejnych etapach projektu. Od wysokopoziomowego big-picture do modelowania oprogramowania, projektowania agregatów, commandów, łączenia artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem, BDD czy implementacjami opartymi o Domain Driven Development.

PROWADZĄCY

Mariusz Gil
----------------
Software architect interesujący się złożonymi systemami o wysokiej wartości biznesowej, związany głównie z platformami webowymi. Ex-CTO, konsultant, speaker i trener w Bottega IT Minds. Z branżą IT związany od ponad 18 lat. Po godzinach oddaje się swoim innym pasjom, fotografii i gitarze elektrycznej.

Wojtek Ptak
-----------------
Konsultant oraz CTO w firmie FreshMail, gdzie rozwija zespół oraz pracuje nad rozwiązaniami biznesowymi opartymi o analizę danych na wielką skalę z wykorzystaniem Machine Learning oraz AI. Tam wraz z zespołem dokonuje transformacji i rozwoju architektury w złożonym systemie z odpowiednią dla wyzwań dawką legacy, w trakcie której główny nacisk kładzie się na głębokie zrozumienie potrzeb biznesowych łączących perspektywy różnych stron w projekcie. Wielki zwolennik Event Driven Architecture i Event Stormingu, eksperymentujący z ich wykorzystaniem także pod kątem Data Science.

Wcześniej współpracował jako architekt i konsultant m.in. z The Coca-Cola Company, American Bankers Association, Macy's, Heineken, Saks 5th Avenue, BP, Boots, Polo Ralph Lauren, Homebase, Porsche oraz z wieloma innymi. Prywatnie entuzjasta sportów górskich - downhill, enduro, freetouring, freeride snowboarding oraz podróży, wypraw i fotografii.

SPONSOR

PGS Software S.A. (https://www.pgs-soft.com/pl/).
PGS Software S.A.
Generała Stanisława Maczka 6 · Rzeszów
Google map of the user's next upcoming event's location