[Katowice] Testy automatyczne PHP

RSVPs are closed

Claim your spot at 5:00 PM on 4/9.

10 spots left.

Share:
Location image of event venue

Details

Opis

Na warsztatach przedstawię wam zalety testów automatycznych na podstawie PHPUnit. Wyjaśnię, dlaczego ich pisanie powinno być ważne dla programisty, zespołu i firmy. Dlaczego nadal w wielu firmach wdrażanie testów automatycznych jest oporne, mimo, że coraz więcej firm stawia na testy? W trzech aktach przejdziemy przez konieczne podstawy, pojęcia, funkcje oraz praktykę. Przechodząc przez proste przypadki, omówimy poszczególne elementy (tak, rozpoczniemy od praktyki). W drugim akcie rozwinięcie - skupimy się na zaawansowanych elementach i przypadkach, które będziecie musieli rozwiązać, aby zyskać głębsze zrozumienie problemu. Ja w tym procesie będę wam asystował. Trzeci akt będzie podsumowaniem naszych dokonań.

Adresaci

Docelowo są to programiści z wiedzą na temat z zakresu OOP w PHP, którzy nie mieli lub mieli tylko poszlakowne doświadczenie z automatycznymi testami jednostkowymi za pomocą biblioteki PHPunit, którzy chcą przejść przez podstawy lub w grupie przećwiczyć swoje umiejętności.
Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

Owoce, kawa/ekspres, herbata, sok, piwo, pizza sponsorowana przez STS https://www.sts.pl.

UWAGA:
Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Wymagania

* Własny sprzęt, system dowolny, spełniający pozostałe wymagania
* Znajomość PHP pozwalająca swobodnie pracować z obiektowością
* Zainstalowany PHP 7.1, composer lub docker (docker-composer dostępne w repozytorium)
* Ściągnięcie i zainstalowanie repozytorium warsztatów (udostępnione przez warsztatami)

Agenda

* 17:00 zebranie uczestników do sali
* Warsztaty trwać będą ok.3.5 godziny z przerwami
* Planowane są 2 x 15min przerwy w tym czasie.

Prowadzący

Tomasz Kunicki - Programista PHP z 11-letnim doświadczeniem. Promotor czystego kodu - pokazuje problem i rozwiązanie. Zajmuję się BDD/TDD oraz budowaniem sprawnej komunikacji w zespole. Prywatnie eksperymentuje z własnym Open Source. Uczestnik konferencji oraz meetUp, jako słuchacz i prelegent