[Katowice] Testy automatyczne PHP

devWarsztaty
devWarsztaty
Public group
Location image of event venue

Details

Opis

Na warsztatach przedstawię wam zalety testów automatycznych na podstawie PHPUnit. Wyjaśnię, dlaczego ich pisanie powinno być ważne dla programisty, zespołu i firmy. Dlaczego nadal w wielu firmach wdrażanie testów automatycznych jest oporne, mimo, że coraz więcej firm stawia na testy? W trzech aktach przejdziemy przez konieczne podstawy, pojęcia, funkcje oraz praktykę. Przechodząc przez proste przypadki, omówimy poszczególne elementy (tak, rozpoczniemy od praktyki). W drugim akcie rozwinięcie - skupimy się na zaawansowanych elementach i przypadkach, które będziecie musieli rozwiązać, aby zyskać głębsze zrozumienie problemu. Ja w tym procesie będę wam asystował. Trzeci akt będzie podsumowaniem naszych dokonań.

Adresaci

Docelowo są to programiści z wiedzą na temat z zakresu OOP w PHP, którzy nie mieli lub mieli tylko poszlakowne doświadczenie z automatycznymi testami jednostkowymi za pomocą biblioteki PHPunit, którzy chcą przejść przez podstawy lub w grupie przećwiczyć swoje umiejętności.
Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

Owoce, kawa/ekspres, herbata, sok, piwo, pizza sponsorowana przez STS https://www.sts.pl.

UWAGA:
Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.

Wymagania

* Własny sprzęt, system dowolny, spełniający pozostałe wymagania
* Znajomość PHP pozwalająca swobodnie pracować z obiektowością
* Zainstalowany PHP 7.1, composer lub docker (docker-composer dostępne w repozytorium)
* Ściągnięcie i zainstalowanie repozytorium warsztatów (udostępnione przez warsztatami)

Agenda

* 17:00 zebranie uczestników do sali
* Warsztaty trwać będą ok.3.5 godziny z przerwami
* Planowane są 2 x 15min przerwy w tym czasie.

Prowadzący

Tomasz Kunicki - Programista PHP z 11-letnim doświadczeniem. Promotor czystego kodu - pokazuje problem i rozwiązanie. Zajmuję się BDD/TDD oraz budowaniem sprawnej komunikacji w zespole. Prywatnie eksperymentuje z własnym Open Source. Uczestnik konferencji oraz meetUp, jako słuchacz i prelegent