Skip to content
This event was canceled

[Kraków] Event Storming - jak szybko odkrywać nieznane

Photo of Rafał Stępień
Hosted By
Rafał S. and Klaudiusz b.

Details

CEL
Event Storming (ES) jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domen biznesowych i problemów. Wykorzystując to, że rozmawiając z szeroko pojętym biznesem o istotnych zdarzeniach zachodzących w domenie, czyli eventach, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowej dowolnego procesu, ale również bardziej złożone byty. ES to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala na implementację właściwie zrozumianego problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń - co zbyt często zdarza się w wielu projektach. W końcu software development to proces ciągłego uczenia się, a produkowany przez nas działający kod jest efektem pobocznym…
W trakcie warsztatów przejdziemy przez dwa najczęściej stosowane narzędzia ES - Big Picture oraz Design Level. Pokażemy Wam też, jak łączyć te techniki z innymi praktykami stosowanymi w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania, jak na przykład CQRS, Event Sourcing, BDD, UX, projektowaniem architektury, pracą z danymi i metrykami i innymi.
OPIS
Warsztat będzie się podzielony na 2 części, każda z nich zajmie około 3h. Najpierw przejdziemy przez tzw. Big Picture ES, gdzie zaprezentujemy Wam świetne i lekkie narzędzie do ogólnego mapowania procesów biznesowych, zapoznamy się z jego etapami dzieląc się z Wami naszym praktycznym doświadczeniem, wskazówkami i technikami. Następnie rozpoczniemy Design Level, który pozwala na zaprojektowanie technicznego rozwiązania naszego problemu w bardzo lekki i zwinny sposób, który dodatkowo pozwala się skupić na najważniejszych aspektach rozwiązania. Każdy etap będzie zawierać mniejsze części, które chętnie osobno omówimy i podsumujemy.
ADRESACI
Grupą docelową warsztatu są osoby z pogranicza technologii i produktów informatycznych – architekci, programiści, analitycy biznesowi, osoby zajmujące się UX, testerzy, Scrum Masterzy. Szczególnie zapraszamy te osoby, które szukają bardziej optymalnych sposobów na odkrywanie, wizualizowanie i rozwiązywanie problemów z jakimi się zmagają, szczególnie w zakresie określania zakresów projektów, jak i głębokiego zrozumienia potrzeb biznesowych.
WYMAGANIA
Dobrze jest mieć doświadczenie w pracy w branży IT i posługiwać się płynnie żargonem projektów IT. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją karierę, będzie Ci bardzo ciężko zrozumieć wiele aspektów ES, szczególnie w zakresie Design Level. Tu przyda się nawet doświadczenie w projektach prowadzonych zgodnie z DDD.
Wypełniona ankieta (https://1drv.ms/xs/s!AjEySs0anBSPgv9AggmWBzs5b9cLjA?wdFormId=%7BDD800324%2D2AFA%2D4802%2D81A1%2D7110964D3975%7D)
PRELEGENCI
Radosław Maziarka
Technology Development Manager, Team Leader i programista w obszarze .NET prowadzący wewnętrzne prezentacje i szkolenia, a także organizujący konferencję WROC# i webinarium programistyczne WROC# Online. Po pracy pomaga firmom w projektach IT oraz wspomaga technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie. Zwolennik dostarczania wartości małymi krokami. Można go złapać na https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka.
Wojciech Ptak
Fan freeride-owego wydania roweru, snowboard-u i nart. Zawodowo od lat wspierający inicjatywy zwinnych transformacji kultury organizacji w kierunku data-driven pracując z wieloma międzynarodowymi korporacjami. kupia się na budowaniu i wspieraniu zespołów, które ciągle się rozwijają w kierunku wykorzystania konceptów takich, jak evolutionary lub event-driven architecture, wykorzystanie technologii Big Data w zbieraniu i przetwarzaniu danych oraz praktycznego wykorzystania ML/AI. Aktualnie jako CTO FreshMail-a wraz z zespołem dokonuje transformacji i rozwoju architektury w złożonym systemie z odpowiednią dla wyzwań dawką legacy, w trakcie której główny nacisk kładzie się na głębokie zrozumienie potrzeb biznesowych łączących perspektywy różnych stron w projekcie.
SPONSORZY
https://techzooplus.com
http://www.enova365.pl
https://www.jetbrains.com
https://www.manning.com
https://www.oreilly.com
https://revdebug.com

Photo of devWarsztaty group
devWarsztaty
See more events

Canceled

zooplus
Prądnicka 20A · Kraków, al