[Wrocław] Azure IoT

devWarsztaty
devWarsztaty
Public group
Location image of event venue

Details

Fascynujący świat Internet of Things jest tak ogromny, że nie da się go ująć w jednej sesji. Ale da się rozpocząć przygodę na jedych warsztatach. Przedstawienie IoT Hub, architektury referencyjnej, pobieżne przejrzenie paru gotowych rozwiązań i interakcja z MXChip IoT DevKit.

🏻 Mamy dla was warsztaty z Azure IoT, tym razem mniejsze bardziej kameralne, ograniczone ilością dostępnych urządzeń. Zapraszamy was 💥

Oczekiwania:
▪️ Poziom 200
▪️ Nie będziemy kodować
▪️ Będzie dużo Azura
▪️ Będzie hardware
▪️ Będzie „Hello world” demo, ale w oparciu o Azure
🔶 Nie musisz mieć swojego IoT DevKita! Będzie czekał na każdego jego warsztatowy egzemplarz

Niezmienną rzeczą naszych spotkań oczywiście jest:

Kawa - dostępna na miejscu
Obiad - pizza sponsorowana przez Objectivity https://www.objectivity.co.uk/

UWAGA:
1. Nie ma blokowania miejsc. Jeżeli nie wiesz czy będziesz mógł przyjść nie BLOKUJ miejsca. Niestety wiele razy zdarzyło się nam, że część osób nie przyszła na warsztaty lub zwalniała miejsce w dzień warsztatów (!). Nie możemy dopuścić do takich sytuacji, warsztaty mają formę bezpłatną, ale wymagamy w zamian szacunku i zaangażowania. Tym razem będziemy zwracać uwagę na tego typu zagrywki i następnym razem po prostu daną osobę rejestrującą się z miejsca wrzucimy na waiting list.
2. Nowe miejsce. Sprawdź dokładnie mapę.

Agenda

* Będzie trochę wprowadzenia w koncepty IoT i trochę przykładów, tak aby zobaczyć, jak dane wędrują do internetu z urządzeń.
* Co to jest IoT
* Architektura referencyjna
* Azure IoT Hub
* Azure Device Provisioning Service
* Praca własna: IoT Hub
* MxChip
* Praca własna: MxChip – pierwszy kontakt
* Azure IoT solution accelerators: Remote Monitoring
* Praca własna: Remote monitoring

Więcej szczegółów oraz wymagania do warsztatów tutaj http://jlamch.net/AzureIoTWorkshop/

Prowadząca

Joanna Lamch - Koderka pełną piersią, fangirl Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat zawsze w okolicach C# oraz technologi Microsoft.
Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring, samorozwoju i kultury DevOps. Community lover, wspierająca Gruba.IT, współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft. Blogger and speaker wannabe.