Net::IP Meetup #12

Wroclaw Net::IP Meetup
Wroclaw Net::IP Meetup
Public group

Biuro OVH

Swobodna 1 · Wrocław

How to find us

Aquarius Business House

Location image of event venue

What we'll do

Hej! Tuż po Wielkanocy, ale jeszcze przed majówką - w czwartek 25go kwietnia - zapraszamy na kolejne spotkanie dot. technologii sieciowych. Będzie to doskonała okazja żeby wymienić się doświadczeniami z ekspertami z branży oraz posłuchać co mają do zaprezentowania zaproszeni przez nas prelegenci. Tym razem rozmowy będą skupione wokół tematów bezpieczeństwa sieciowego.
Lokalizacja - biuro OVH, przy ulicy Swobodnej 1, piętro 5 (budynek Aquarius), zaraz obok centrum handlowego Wroclavia i Dworca Głównego PKP.
Na piąte piętro zapraszamy przez recepcję w holu, na górze pokierują Was strzałki!

Agenda:
18:00 - Przekąski
18:30 - Wstęp
18:45 - Tomasz Wodziński: "SOAR - orchestracja i zarządzanie incydentami bezp. w sieci"
19:45 - Przerwa
20:00 - Paweł Małachowski: "Dobry i zły BGP hijacking"
21:00 - Dyskusja przy piwie i pizzy
22:30 - Zakończenie oficjalnej części

Tomasz Wodziński - vice-prezes ds. edukacji w ISSA Polska, (jednej z najstarszych) organizacji skupiającej pasjonatów i specjalistów bezpieczeństwa IT. Wspólnie z byłym pracodawcą – Exatel S.A. – operator telekomunikacyjny, współtworzył Security Operations Center w modelu MSSP. Jest zwolennikiem technicznego zabezpieczenia organizacji opartego o analizę ryzyka oraz gorącym orędownikiem subtelnych programów awareness dla pracowników. Jego branżową jest potwierdzona przez najważniejsze organizacje bezpieczeństwa jak ISC2 (CISSP), ISACA (CISA), EC-Council (CEH), SANS (GCIH). Obecnie wspiera organizacje chcące powołać swoje centra bezpieczeństwa (techniczny monitoring i reagowanie na incydenty) w przygotowaniu procesów, doborze optymalnych narzędzi, zatrudnianiu i szkoleniu wewnętrznych kadr oraz optymalizacji działania SOC’ów przez subtelny hardening środowiska rozwiązań informatycznych.
Tomasz opowie o automatyzowaniu i orchestracji procesu zarządzania incydentami bezpieczeństwa. Jest to technologia "wschodząca" która potrafi integrować się z różnymi rozwiązaniami sieciowymi. W pewnym stopniu może pomóc wyeliminować konieczność posiadania SIEM'a szczególnie przy dobrej znajomości logów producentów przez sieciowca np. CISCO czy PALOALTO.

Paweł Małachowski - architekt systemów informatycznych w firmie Atende Software sp. z o.o., odpowiada m.in. za techniczny rozwój redGuardian Anty DDoS.
Wcześniej pracował w ATM SA i NETIA SA, gdzie zajmował się m.in. utrzymaniem aplikacji systemów Linux/UNIX oraz rozwojem systemów NMS/OSS/EAI.
Swoją przygodę z Internetem rozpoczął w połowie lat 90. od popularnego wówczas Novell NetWare, a następnie przesiadł się na FreeBSD i Linuksa.
Paweł będzie gościł na naszym meetupie po raz drugi (poprzednio opowiadał o ochronie AntyDDoS na x86). Tym razem zaprezentuje ciekawą logikę selektywnego legalnego wyciekania prefiksów w różne miejsca w sieci celem doraźnego kradnięcia ruchu i nie tylko :)

ZAPRASZAM!