Skip to content

Details

Podstawowe wsparcie bezpieczeństwa Windowsa 10 kończy się już 14-go października tego roku, co oznacza, że zwykli śmiertelnicy używający go przestaną otrzymywać łatki bezpieczeństwa.
Tymczasem, wymagania sprzętowe nowego Windowsa 11 sprawiają, że na wielu nieco tylko starszych maszynach, ten nawet się nie uruchomi - i to nie ze względu na wydajność.

Jeżeli pomimo to, chcielibyście ze swoich sprzętów korzystać nadal i uratować je przed wyprawą na wysypisko, to mamy na to sposób!

W trakcie wydarzenia będziecie mogli zapoznać się z różnymi odmianami systemu Linux - i przekonać się, że sporo z nich nadaje się również do codziennych zastosowań. A odważnym możemy nawet pomóc przerzucić się z Windowsa na Linuxa.

W tym celu przygotowaliśmy kilka laptopów z popularnymi dystrybucjami oraz kilka pamięci USB z różnymi dystrybucjami, które będzie można przetestować na własnym sprzęcie, bez konieczności instalowania - postaramy się poprowadzić was "za rękę" krok po kroku.

A dla odważnych - jeżeli rozważacie migrację, koniecznie zabierzcie ze sobą zewnętrzne dyski na USB, jeżeli takie macie, by zrobić kopię bezpieczeństwa waszych danych przed nią. Liczymy, że ta nigdy się nie przyda, ale zawsze lepiej taką kopię mieć, niż nie mieć ;-)

Events in Wrocław, PL
Open Source
Linux Users

Members are also interested in