Sierpień Open Source - spotkanie 2

Details

Czym jest Open Source? W skrócie - olbrzymim ruchem społecznym, ideowym oraz technologicznym obejmującym cały świat. Każdego dnia każdy z nas korzysta z owoców pracy społeczności Open Source, jednak poza kręgami osób technicznych mało kto tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę. W ciągu trzech sierpniowych sobót członkowie Hackerspace Trójmiasto oraz pomocnicy z tej społeczności postarają się to zmienić. W czasie naszych prezentacji oraz warsztatów postaramy się przybliżyć zarówno osobom nietechnicznym, jak i technicznym wagę idei Open Source oraz jej wpływ na przemysł, nasze życie, zdrowie i prywatność.

Agenda:

[ 10.00 - 14.00, warsztat, 16 miejsc + dodatkowa rejestracja ] Inżynier Domu - Otwarte warsztaty arduino
Nasz gość, Inżynier domu przeprowadzi swoje obwoźne warsztaty na których poznacie podstawy tworzenia projektów opartych o otwartoźródłowe arduino.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby - żadne umiejętności nie są wymagane, jedyne co trzeba przynieść, to własny komputer, wszystko inne będzie na miejscu.
Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy się zarejestrować pod adresem: https://goo.gl/ofgyhd .

[ 14.00 - 15.00, prezentacja ] @doomhammer: Jak zacząć współtworzyć Open Source?
Początki bywają trudne. Jak znaleźć swój pierwszy projekt? Czym charakteryzuje się wartościowy wkład? Jak nie popaść w depresję w środowisku online? Jak zarobić na Open Source? Przykłady z życia i okolicy.
Prezentacja jest przeznaczona dla osób o dowolnym doświadczeniu - zarówno tych, które chcą rozszerzyć swoją działalność, jak i tych, które szukają sposobu na swoich zdobycie pierwszych technologicznych szlifów.

--------------------------------------------------------
Członkostwo i mniejsze wsparcie by wspomóc wynajem lokalu na www.patronite.pl/hs3

Będziemy wdzięczni za każde 5 zł :)

Dla osób, które chcą nas wesprzeć i wolą tradycyjne przelewy:

Tytuł: Datek na Hackerspace Trójmiasto
Konto: PL[masked] [masked]
Kto: Fundacja CODE:ME
Adres: Aleja Wojska Polskiego 41,[masked] Gdańsk