Skip to content

QA Roundtable: Automatizacija UI testova

Photo of Andjelija Djenic
Hosted By
Andjelija D. and Milos N.
QA Roundtable: Automatizacija UI testova

Details

Prvi okrugli sto za Quality Assurance inženjere održaće se u sredu, 19. juna, od 18 časova u prostorijama HTEC Niš (Nikole Pašića 28, III sprat) sa ciljem diskusije o alatima za kreiranje automatskih UI testova kao i samim izazovima koje ovaj vid testova nosi sa sobom.

Po uzoru na već dva održana okrugla stola iz oblasti JavaScripta, ideja je da se kreira QA zajednica koja će voditi produktivne rasprave na temu test automatizacije kao i podizanje svesti o značaju investiranja u ovaj vid testova.

Prijave za učešće vrše se preko formulara za prijavu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPiu4r4xCUFPtYz-gnzzu0BDkIGyMaRfg7jW5iy6XxRWQWNA/viewform . 10ak QA inženjera biće pozvano na učešće u obe teme čije je trajanje po 45 minuta.

Teme:

  • Diskusija o frameworcima za UI test automation
  • Izazovi i problemi oko UI automatizacije

Diskusiju će moderirati HTEC QA inženjer Miloš Najdanović.

Photo of HTEC Tech Talks group
HTEC Tech Talks
See more events
HTEC Niš Office
Nikole Pasica 28, 3d floor, Nikole Pašića 28 · Niš , al