Skip to content

Live Coding - MVC w/ Vanilla TypeScript

Photo of Marko Arsić
Hosted By
Marko A.
Live Coding - MVC w/ Vanilla TypeScript

Details

Pažljivo osluškujemo industriju i trudimo se da pokrijemo aktuelne teme i obezbedimo kvalitetan sadržaj za širu IT zajednicu. Edukacija i obrazovanje je jedini put ka razvoju i zajedničkom uspehu.

Okvirno svake druge nedelje imaćete priliku da prisustvujete online razmeni znanja, a za više informacija o događajima pridružite se i HypeTech Education Discord serveru.

Zoom link će biti dostupan neposredno pred početak predavanja svim prijavljenima.

Tema
MVC with Vanilla TypeScript

Predavač
Marko Arsić

Nivo
Beginner/ Medium

Opis predavanja
Rezultati “The State of JS 2022” ankete pokazali su da se skoro 80% ispitanika susreće sa TypeScript-om, a čak 20% koristi TypeScript na svim projektima. Sudeći po trendovima, TypeScript će postati obavezan alat za sve frontend developere.

U ovoj live coding sesiji biće reči o radu sa TypeScriptom i napravićemo uvod za naredni meetup na kome ćemo pričati o malo naprednijim TS konceptima. Poznavanje JS/TS je neophodno, a kroz kod ćemo postepeno uvoditi različite tipove i objasniti MVC patern i kako pomoću njega da postignemo razdvajanje biznis logike od našeg interfejsa ("separation of concerns").

NAPOMENA:
Predavanje i diskusija se odvijaju na srpskom jeziku.
Prezentacija (slajdovi) koja prati predavanje su na engleskom jeziku.

Photo of HypeTech group
HypeTech
See more events
Online event
This event has passed