iOS Developers Srbija Meetup #5


Details
Zdravo svima,
Posle nekoliko događaja u Beogradu na kojem se okupljao veliki broj ljudi iz drugih gradova, red je da organizujemo događaj van Beograda. Tako da naredno druženje organizujemo u Novom Sadu - vidimo se 27. oktobra u Startit Centru Novi Sad. Jedva čekamo da upoznamo širu novosadsku iOS zajednicu i razmenimo iskustva.
Što se agende tiče, ona izgleda ovako:
Mladen Kobiljski
Da li i zašto se upuštati u izradu Swift REST web servisa za vašu aplikaciju i šta to konkretno znači za iOS developere? Šta nam se nudi od Swift server frameworka i kako iskoristiti najbolje od svakog ponaosob? Upotreba Docker kontejnera kako za razvoj na Mac OS-u tako i deployment na server. Primer iz prakse sa malim prikazom mogućnosti Kitura Swift Frameworka kroz Token based authentication sistem koji je implementiran na efirma.rs (http://efirma.rs/) servisu (bez korišćenja eksternih user login servisa) a koji univerzalno omogućava pristup kako iOS tako i desktop, web ili android aplikaciji za registrovane korisnike.
Aleksandar Vacić
Kako pristupiti pisanju API wrappera u iOS aplikaciji kada imate lep API da sa njim radite ali i u situaciji kada nemate. Šta su razlozi (i ožiljci prošlih borbi) zbog kojih sam napustio AFNetworking, Alamofire & co i napravio sam svoj network wrapper i iznad njega API wrapper.
Predavanja će se održati u Startit Community Baru (https://goo.gl/maps/xN5oes8mkrB2), tako da računajte da ostanemo na piću nakon završetka predavanja.
Ukoliko ima još Novosađana/ki koji bi želeli da podele iskustva vezana za iOS dev kroz predavanje - slobodno se javite :)
Vidimo se!

iOS Developers Srbija Meetup #5