Coronavirus - call to action

Prague Data Driven Enthusiasts
Prague Data Driven Enthusiasts
Public group

Needs a location

Details

Roky jsme na to trénovali. Máme nejlepší technologie. Máme spoustu praxe. Jsme generace co žije online. Remote work pro nás není problém. Async komunikaci máme pod kůží. Rozumíme API, umíme programovat, zvládáme zpracovat ohromné množství dat v jednu chvíli.

Každý hackathon a meetup byl trenažér na dnešní situaci. Přestaň zkoumat segment "Marie, 36 let, úvěr OK" nebo "SKU 123 - trend nákupu dobrý" nebo "region ABC - dotujeme rozvážkou protože aktivita XYZ".

Coronavirus porazíme tím, že všechny najednou otestujeme... a za 3 dny znovu - z toho vypadne kdo je nakaženej a kdo ne. Pecka. To ale nejde. Takže co s tím?

Data! Potřebujeme spoustu dat, potřebujeme chytrý apky pro záchrané složky, potřebujeme na chvíli kašlat na GDPR, potřebujeme spatial analytiku, potřebujeme data ze zdravotnictví, potřebujeme chytré call centra, potřebujeme moderní interface pro občany. Včera bylo pozdě :(

Jan Bárta dal dohromady prvních pár firem (palefire capital, seznam.cz, clevermaps, mobilnírozhlas.cz, daktela, keboola, etc.), které společně nabídli pomoc bezpečnostní radě státu. Chceme pomoct nám všem vyhrát tuhle bitvu s neviditelným virem. A k tomu potřebujeme taky vás - elitu české data science scény!

Tohle není pozvánka na meetup, ale Call For Action! Jestli můžete, dejte nám o sobě vědět do formuláře na https://forms.gle/arqSY1Ui3caTodH16

Vzpomeňte si na všechny ty bezesné noci, zarudlé oči, únavu co vás posílá pod stůl... a taky pocity radosti ze skvěle odvedené práce. Mrkněte se sem na pár "behind the scene" fotek z Hackathonů a meetupů, které jsme společně za posledních 6 let podnikli: https://photos.app.goo.gl/aaN5q1W1kWgmX23GA

Mrkněte se sem https://www.youtube.com/watch?v=G5VOhTHF11Y a taky sem https://www.youtube.com/watch?v=GExyz13kL-k - vzpomínáte si na to?

Pojďme teď udělat něco moc důležitého společně! Potřebujeme vybudovat prostředí, kde se potkají data od operátorů, data z nemocnic, data ze záchranných složek, data z call center, geografická data, data od dopravních podniků - a díky analýze všech těchto dat pomůžeme zacílit testy, léčbu či nastavit preventivní opatření.