Skip to content

Get out of the building!

Photo of Caspar Macody Lund
Hosted By
Caspar Macody L.
Get out of the building!

Details

Lean Startup Circle Bergen inviterer til workshop i noe av det viktigste (og vanskeligste) med Lean Startup: Hvordan intervjue kunder!

Mange gründere synes det er vanskelig å gjennomføre kundeintervjuer, og går ofte rett på løsningen uten å snakke nok med kunder i forkant. En annen vanlig feil er å være for selgende i kundeintervjuene, fremfor å lytte til kunden og kartlegge deres behov.

Denne workshoppen gjennomføres i to samlinger med to dagers mellomrom:

Første samling går kort gjennom Lean Startup metodikken, med hovedvekt på kundeintervju-fasen. Det blir presentert eksempel-intervjuer, og praktisk trening mellom deltagerne.

På siste samling reflekterer vi på erfaringene fra kundeintervjuene, samt går gjennom hvordan kundeintervjuer kan gjøres i en systematisk form over tid.

Tiden mellom samlingene skal benyttes til å gjennomføre et antall kundeintervjuer. Dette er nyttig for best mulig utbytte av workshoppen.

OBS! Det er fullt mulig å delta kun på onsdagen!

Instruktører er Lean Startup entusiastene Caspar Macody Lund, senior forretningsutvikler i BTO, og Roald Brekkhus, gründer på frifot.

Workshoppen er åpen for alle, men krever påmelding i forkant, og det er begrenset antall plasser. Vær derfor rask med å melde deg på!

Det blir servert pizza og drikke på første samling.

Første del: Onsdag 18. november kl 18-22.
Andre del: Fredag 20. november kl 13-16.

Begge dager holder vi til hos Innovasjon Norge.

Photo of Lean Startup Circle - Bergen group
Lean Startup Circle - Bergen
See more events
Innovasjon Norge
Kaigaten 9, · Bergen