Get out of the building!


Details
Lean Startup Circle Bergen inviterer til workshop i noe av det viktigste (og vanskeligste) med Lean Startup: Hvordan intervjue kunder!
Mange gründere synes det er vanskelig å gjennomføre kundeintervjuer, og går ofte rett på løsningen uten å snakke nok med kunder i forkant. En annen vanlig feil er å være for selgende i kundeintervjuene, fremfor å lytte til kunden og kartlegge deres behov.
Denne workshoppen gjennomføres i to samlinger med to dagers mellomrom:
Første samling går kort gjennom Lean Startup metodikken, med hovedvekt på kundeintervju-fasen. Det blir presentert eksempel-intervjuer, og praktisk trening mellom deltagerne.
På siste samling reflekterer vi på erfaringene fra kundeintervjuene, samt går gjennom hvordan kundeintervjuer kan gjøres i en systematisk form over tid.
Tiden mellom samlingene skal benyttes til å gjennomføre et antall kundeintervjuer. Dette er nyttig for best mulig utbytte av workshoppen.
OBS! Det er fullt mulig å delta kun på onsdagen!
Instruktører er Lean Startup entusiastene Caspar Macody Lund, senior forretningsutvikler i BTO, og Roald Brekkhus, gründer på frifot.
Workshoppen er åpen for alle, men krever påmelding i forkant, og det er begrenset antall plasser. Vær derfor rask med å melde deg på!
Det blir servert pizza og drikke på første samling.
Første del: Onsdag 18. november kl 18-22.
Andre del: Fredag 20. november kl 13-16.
Begge dager holder vi til hos Innovasjon Norge.

Get out of the building!