System transakcyjny vs. system ostatecznie spójny

Make Sense in IT
Make Sense in IT
Public group
Location image of event venue

Details

• What we'll do
Architektura: System transakcyjny vs. system ostatecznie spójny

Projektowanie aplikacji jest niełatwym zadaniem. Wiele ważnych decyzji trzeba podjąć na samym początku, a wtedy często nie wiele wiemy czy to nt. problemu czy dziedziny biznesowej. Wiele rzeczy po prostu może nam się wydawać. Jedną z decyzji jaką należy podjąć na samym początku to w jaki sposób zapewnimy spójność danych. Czy będzie to system transakcyjny, czy być może ostatecznie spójny? Decyzja ta może mieć wpływ zarówno na technologię, stosowane wzorce (CQRS, Event Sourcing, architektura warstwowa), sposób modelowania (DDD), czy same procesy biznesowe i to w jaki sposób je zamodelujemy w systemie.
Na naszym spotkaniu porozmawiamy nt. wad i zalet systemów transkacyjnych i ostatecznie spójnych. Jakie wyzwania i zagrożenia niosą ze sobą takie systemy.

Szymon Kulec:
Microsoft MVP, architekt, speaker, inżynier oprogramowania oraz lider Warszawskiej Grupy .NET.
Z zamiłowaniem łączy architekturę i oprogramowanie wysokiej wydajności. Chętnie dzieli się szeroką wiedzą na temat współczesnych architektur, systemów rozproszonych oraz zasad rządzących niskopoziomowym światem niezwykle wydajnych aplikacji. Nigdy nie alokuje przed 12.

Łukasz Szydło:
Programista pasjonat, fan “Software Craftsmanship” i zwinnego podejścia do wytwarzania oprogramowania. Lubi proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Trener w firmie Bottega IT Solutions. Na codzień zajmuje się tematami z zakresu architektury aplikacji biznesowych, Domain-Driven Design, Continuous Delivery, technologii Java oraz testowania automatycznego. Prywatnie mąż, ojciec piątki dzieci; namiętny czytacz.

• What to bring

• Important to know