Skip to content

#21 Droga do turkusu - korzyści i pułapki

Photo of Piotr Medynski
Hosted By
Piotr M.
#21 Droga do turkusu - korzyści i pułapki

Details

Dla kogo ten meetup?

Ten meetup adresowany jest do wszystkich, którzy pragną przyczyniać się do budowania takiego środowiska pracy, w którym ludzie z własnej inicjatywy angażują się w wybrane przez siebie działania, wykorzystują w pełni swoje talenty i są dumni z wykonywanej pracy. Praca w takiej firmie staje się przyjemnym wyzwaniem i sposobem na realizowanie siebie a nie koniecznym obowiązkiem.

  • Czy zdarza Ci się myśleć, że istnieje lepszy sposób na pracę i życie?

  • Czy masz już dość nadmiaru obowiązków i wynikającego z nich stresu ?

  • Czy zdarza Ci się być tak przeciążonym/przeciążoną, że masz ochotę rzucić to wszystko?

  • Czy frustruje Cię to, co czasem musisz robić w pracy?

  • Czy intryguje Cię pomysł Organizacji Partycypacyjnych lub turkusowych?

  • Czy zainspirowała Cię wizja przedstawiona w książce Frederica Laloux „Pracować inaczej”?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, ten meetup jest dla Ciebie. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się, jak można pracować z większą efektywnością i radością.

Poznasz:

  • praktyki samoorganizacji, które zwiększają elastyczność i wydajność;

  • metody, za pomocą których możesz zbudować ufne i angażujące środowisko;

  • nowy sposób komunikowania się w zespole oparty na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

Dowiesz się:

jakie typowe błędy popełniają entuzjaści turkusowych organizacji , którzy przeczytali książkę „Pracować inaczej” i rozpoczynają swoją drogę do samozarządzania;

  • jak może ewoluować organizacja do turkusu.

  • Dlaczego warto inwestować w miękkie umiejętności?

Jesteśmy w momencie ogromnej zmiany kulturowej i gospodarczej. Skala i tempo zmian są tak duże, że dotychczasowy sposób funkcjonowania firm oparty na definiowaniu wizji i opracowywaniu strategii nie sprawdza się. Organizacje ewolucyjne poprzez swoje dynamiczne struktury dostosowują się do zmieniających się potrzeb. Firma postrzegana jest jak żywy organizm. A ludzie to nie trybiki w maszynie, tylko jednostki samodzielnie myślące w oparciu o własną motywację i dążenie do celu lub mistrzostwa.

Badania naukowe dowodzą, że coraz częściej miękkie umiejętności, takie jak empatia, budowanie relacji i dbanie o nie oraz konstruktywna komunikacja przyczyniają się do wzrostu efektywności firmy i satysfakcji wśród pracowników. Dobra atmosfera w pracy, wzajemne zaufanie i spłaszczenie struktury to czynniki, które już w krótkim okresie przyniosą zauważalne efekty w postaci:

  • wzrostu zaangażowania pracowników;

  • zwiększenia wydajności;

  • połączenia ludzi z celami organizacji.

Prowadzący:Magdalena Malinowska

Coach, trenerka komunikacji. Wspieram ludzi w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi i sobą oraz w dbaniu o własne potrzeby dzięki skutecznemu realizowaniu ustalonych celów. Współtworzę firmę Empathic Way (http://www.empathicway.pl/), która powstała by dzielić się z innymi wiedzą na temat komunikacji empatycznej poprzez szkolenia i sesje indywidualne.

Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Jestem też w trakcie studiów podyplomowych Life Coaching Start Up w Collegium Civitas.

Beata Kosiacka

Z wykształcenia jestem psychopedagogiem i ekonomistką. Z pasją pracuję jako trenerka i coach. Umiejętności trenerskie doskonaliłam w trzyletniej Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Międzynarodowej Federacji Coachów ICF. Od 2010 r. prowadzę własną działalność pod marką Babska Dżungla (http://www.babskadzungla.pl/). Z powodzeniem dzielę się metodą Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga i zachęcam do wdrażania jej we wszystkich obszarach życia – zarówno w kontaktach zawodowych, prywatnych, jak i w pracy nad sobą.

Pracując coachingowo, wspieram moich klientów w byciu aktywnymi w każdej dziedzinie życia, pomagam wypracować sposoby na zmianę starych przyzwyczajeń i nawyków oraz budować przyjazne relacje osobiste i zawodowe.

Waldemar Piasecki

trener komunikacji, coach, religioznawca. Jestem założycielem i menedżerem w organizacjach pozarządowych. Ukończyłem warsztat dla trenerów wprowadzających metodę Porozumienia bez Przemocy do polskich szkół prowadzony przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej w 2004-2005 roku oraz wiele innych warsztatów. Obecnie kończę proces certyfikacji na trenera NVC.

Zdzisław Kolmaga

Jestem menedżerem, coachem, mediatorem i trenerem, pasjonatem pozytywnych zmian w miejscu pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej w humanitarny i autentyczny sposób. Dwudziestoletnie doświadczenie zdobyte na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach pozwala mi wierzyć w to, że organizacje rozwijają się wtedy, gdy rozwijają się ludzie i każdy może wnieść do świata coś cennego. Tworzyłem partycypacyjne zespoły, które osiągały niezwykłe sukcesy. Wspieram osoby pragnące wnosić do biznesu to, co najlepsze dla ludzi i naszej planety. Wierzę, że czas, aby zmieniać przyszłość pracy jest teraz.

Photo of Management 3.0 Warsaw group
Management 3.0 Warsaw
See more events