Meetup testerski


Details
Cześć!
Już 19 kwietnia (w środę) o godzinie 18:00, w Lublinie, wszystkie oczy będą zwrócone na 💎Meetup testerski💎. Wydarzenie odbędzie się w lubelskim biurze Britenet, przy ulicy Wojciechowskiej 9A, na 5. piętrze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, wymagamy potwierdzonego zapisu na platformie meetup.com.
📣Firma Britenet wraz z LubQA zapraszają na event, podczas którego wiedzą będą dzielić się praktycy z wieloletnim stażem, wytrawni mówcy i po prostu, albo i aż - super goście!
To wszystko w atmosferze, którą budują ludzie na co dzień testujący… nie tylko cierpliwość swojego Managera.
Sprawdź nasz rozkład jazdy. 👇
AGENDA
17:30 – 18:00 Rejestracja uczestników
18:00 – 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 – 19:15 Prezentacja nr 1🔥: "Testowanie w Salesforce – a komu to potrzebne?" – Andrzej Halinowski
19:15 – 19:20 Przerwa
19:20 – 20:20 Prezentacja nr 2🔥: "Dlaczego szkolenia z cucumbera kończę zawsze "nie róbcie tego". Czyli trudna sztuka obsługi ogórka" – Jakub Rosiński
20:20 – 21:00 Networking przy pizzy i napojach
Czym byłby sam tytuł bez opisu?
Testowanie w Salesforce – a komu to potrzebne? – Andrzej Halinowski
Opis: Na naszym testerskim meetupie będę odpowiadał na to oraz wiele innych pytań. Przedstawię sylwetkę testera Salesforce, opowiem, jak stajemy się testerami specjalizującymi się właśnie w tym systemie, czego się uczymy, a z czym styczność mamy mniejszą, co testujemy, a czego nie. Pokażę, jak Salesforce nie przewidział ścieżki testera, przy okazji absolutnie testów nie ignorując. Będzie o projektach, certyfikatach, rozwoju. Zapraszam.
Dlaczego szkolenia z cucumbera kończę zawsze "nie róbcie tego". Czyli trudna sztuka obsługi ogórka – Jakub Rosiński
Opis: Jestem fanem podejścia BDD. Uważam, że potrafi świetnie połączyć rozumienie systemu przez różne role, a jednocześnie zapisać wymagania nie jako suche wymogi, a jako praktyczne przykłady. A jednak każde szkolenie, które prowadzę (szczególnie te dotyczące automatyzacji), na których wspominam lub pokazuję cucumbera, kończę słowami "nie róbcie tego". Uważam, że to podejście jest często nadużywane, wprowadzane niepotrzebnie i nie przynosi żadnej wartości. Jak to tak? Lubię i odradzam?! W rzeczy samej! W czasie prezentacji opowiem o kilku znanych mi przykładach pójścia zupełnie niepotrzebną ogórkową drogą. Opowiem też – rzecz jasna – o projektach, w których podejście to było, działało i dostarczało wartości całym zespołom. A skończę... Skończę pewnie standardowym: "nie róbcie tego... dopóki nie macie całkowitej i umotywowanej konkretami pewności, że warto!".
BIO:
⭐Andrzej Halinowski
Testowaniem zajmuje się od 4 lat. Z racji specjalizowania się w systemie Salesforce pracuje w projektach jako tester i administrator. W samym Britenet jest jednym z liderów działu testów, dba o ludzi, rekrutuje, pije dużo kawy i jak sam mówi – do dziś pasjonuje się swoją pracą. Robi pizzę, fotografuje koncerty, czyta i słucha muzyki.
⭐Jakub Rosiński
Przede wszystkim sercem i duchem tester z ponad 15-letnim doświadczeniem praktycznym.
Aktualnie QA Manager w Migo. Testował aplikacje i urządzenia mobilne, systemy CRM, aplikacje wspierające badania medyczne, systemy loteryjne, CPQ i bankowe. Przeprowadza testy integracyjne, systemowe oraz akceptacyjne – odbiorczo i wspierając klientów. Pracuje i wierzy w podejście zwinne, zaufanie w zespołach i samoorganizację – sprawdziło się, gdyż miał zaszczyt być częścią zwycięskiego zespołu na TestingCup 2019. Testuje automagicznie i manualnie – głównie eksploracyjnie. W podanej kolejności jest krytykiem, trenerem (akredytowanym) i posiadaczem ISTQB®. Chętnie uczestniczy w spotkaniach i konferencjach jako słuchacz, ale lubi też gadać i dzielić się wiedzą z innymi. Uwielbia konstruktywnie kwestionować oraz gdy jego własne działania i pomysły są kwestionowane. Lubi także przemyślane #tozależy. Prowadzi kanał na YouTube TestITka, na którym publikuje sesje eksploracji w wykonaniu fantastycznych gości.
Nie może Cię zabraknąć, zarezerwuj miejsce już teraz! 🖱
🔵Sponsorem wydarzenia jest firma Britenet.
Ważne informacje:
- Prosimy o rejestrację na wydarzenie wyłącznie tych osób, które są pewne własnego przybycia w ten dzień.
- Sprawdzanie rejestracji odbędzie się na parterze budynku tuż przy windzie od godziny 17:30.
- Podczas wydarzenia do dyspozycji uczestników pozostaje lewe skrzydło budynku na 5. piętrze. Prosimy o stosowanie się do poleceń i wskazówek organizatorów.
COVID-19 safety measures

Meetup testerski