Past Meetup

Network&WirelessMeetup (NWM): IoT - bezpieczeństwo i protokoły

This Meetup is past

69 people went

Details

"NWM: IoT - Security and Protocols Review"

Tym razem na Network&WirelessMeetup (NWM) skupimy się na bezpieczeństwie IoT i przeglądzie protokołów IoT. Prelegentami będą praktycy i fani tej koncepcji. Oto potwierdzona agenda wydarzenia:

17:30 Rozpoczęcie | Marcin Dryjański, Marcin Biały (Grandmetric)

17:45 „Bezpieczeństwo Internetu rzeczy” | dr Tomasz Tyksiński (CDV)

18:15 "Możliwości i wyzwania związane z zabezpieczaniem sieci Internetu Rzeczy oraz systemów SCADA" | Michał Pilc (PCSS)

19:05 Przerwa

19:15 Internet of Things - protocols review” | Marcin Bielak (Allegro)

20:15 – 21:00 Otwarta dyskusja + catering

21:00 Zakończenie

Prelegenci:
---------------

Dr Tomasz Tyksiński - Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na UAM’e. Uzyskał doktorat z bezpieczeństwa danych. Wykładowca na kierunku informatyka w Collegium Da Vinci. Zainteresowania: systemy komputerowe, kryptologia, programowanie, algorytmika i złożoności obliczeniowe

Michał Pilc - Analityk systemów komputerowych w Dziale Bezpieczeństwa ICT Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Ukończył kierunek Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej, specjalizując się w sieciach radiowych MIMO. Obecnie pisze doktorat na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, zajmując się w pracy naukowej bezpieczeństwem danych w sieciach bezprzewodowych.

Marcin Bielak - Programista oraz architekt biznesowych aplikacji internetowych. Fascynuje się nowymi technologiami IT. Często i chętnie eksperymentuje z IoT, cloud, AI i robotyką. Wykorzystuje i współtworzy Open Source oraz intensywnie używa systemu Linux. Programuje zwinnie w: Python, Java, Golang jako 'Software Engineer' w Allegro.

Partnerzy wydarzenia:
------------------------------
Grandmetric, Allegro, CDV

Do zobaczenia!
Network&WirelessMeetup (NWM)