ng-poznan #31 - wracamy po przerwie!

Hosted by ng-poznan Angular Meetup

Public group
ng-poznan Angular Meetup
ng-poznan Angular Meetup
Public group

Dram Whisky Explorers Bar

Stary Rynek 92 · Poznań

How to find us

Nowo otwarty Dram Whisky Bar na ul. Stary Rynek 92. Raczej traficie ;)

Location image of event venue

Details

ng-poznan dalej trwa! ;) Ciągle jest sporo interesujących rzeczy dziejących się w Angularze. Udowodnijmy to - w Angularze nadal można i opłaca się tworzyć małe i duże, skalowalne i z dobrym performancem aplikacje front-endowe.

Spotkajmy się raz jeszcze, przy slajdach i w kuluarach, by porozmawiać, jak obecnie najlepiej jest pisać w Angularze. JiT czy AoT? NgZone, tak czy nie? Jak okiełznać Change Detection? Jak pisać dobre komponenty? Jak zmienił się Angular w ostatnim czasie, i co szykują dla nas twórcy w kolejnych jego wersjach?

O tym i o wszystkim powiązanym będziemy rozmawiać we wtorek 5 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Plan spotkania

1. "How to write good, composable and pure components in Angular 2+" - Jacek Tomaszewski, Full-stack Developer at Recruitee. Uprzednio freelancer przez lata, a także współorganizator pierwszych spotkań ng-poznan.

"Pracując przez półtora roku nad sporą SPA w React'cie, a potem przez kolejny rok nad równie sporym SPA w Angularze, zauważyłem sporo patternów, których warto jest trzymać się podczas pisania komponentów w swoim kodzie. Inaczej szybko zaczyna on przypominać spaghetti, niż skalowalny kod aplikacji. W temacie m. in.: jak przekazywać Inputy i Outputy? Jak informować mechanizm Change Detection o zmianach? Jak wstrzykiwać zależności? Jak pisać komponenty, by były reużywalne, testowalne i mało error-prone?"

2. "Angular Elements - ng components everywhere - Kuba Holak, Front-end Developer at MUG". Były speaker na meet.js o web-componentach.

"Do rodziny ng stosunkowo niedawno dołączył nowy członek - Angular Elements. Opowiem o tym, jak, i kiedy tworzyć reużywalne (web) komponenty przy użyciu tej technologii."

3. "Angular 6 & ngrx/store - how to keep your app's state well" - Filip Madejek, Front-end Developer at Recruitee.

"Na podstawie doświadczenia i live-example'i opowiem, jak w prosty i usystematyzowany sposób zarządzać stanem aplikacji korzystając z ngrx/store i ngrx/effects."

4. Lightning Talks & Networking

Jesteś chętny na zgłoszenie prelekcji (nieważne o jakiej długości, może być nawet 5-minutowy "lightning talk")? Daj znać! W razie czego, z chęcią pomożemy w wyborze tematu lub treści.

Miejsce wydarzenia: Dram Whisky Explorers Bar, Stary Rynek 92
Sponsor wydarzenia: Recruitee (jobs.recruitee.com)