📢 Dołącz do nas na kolejnym spotkaniu JUG Poznań! 🎉
Serdecznie zapraszamy na nasze nadchodzące spotkanie, gdzie czekają na Was dwie fascynujące prezentacje pełne praktycznej wiedzy i inspiracji!
💡 Prezentacja 1: "Gdy nie możesz opanować tego, co ważne"
Jak powinniśmy traktować kluczową funkcjonalność systemu? Dlaczego duże projekty często są trudne? Opowiemy jak podeszliśmy do rozwiązania nawarstwiających się problemów. Omówimy błędy, które doprowadziły do podjęcia konkretnych działań. Usłyszycie o ambitnych planach, które systematycznie wykonujemy, mierząc się z jednak rzeczywistością próbująca te plany zniweczyć.
Prelegenci:
🍻 Kuba Wiącek
Jestem w branży od 11 lat. Przetoczyłem się przez SAP, Alfresco, Game Dev aż w końcu znalazłem coś co lubię - backend i szeroko związaną z tym architekturę systemu. Obecnie pracuję dla Egnyte, gdzie rozwijam i utrzymuję system o dużej skali dla klientów takich jak Red Bull. Zajmuję się nie tylko zagadnieniami technicznymi jak np. dbanie o kondycję systemu poprzez rozcinanie monolitu na serwisy, ale również miękkimi obszarami takimi jak rekrutacje, wdrażanie nowych pracowników czy bycie osobą kontaktową w zespole.
Prywatnie możecie mnie zobaczyć na deskach teatru. Zimą spotkacie mnie jeżdżącego na nartach z prędkością, przy której na terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy.
🍻 Paweł Pytel
Komercyjnie programuję od ponad 7 lat. Swoje początki z IT, jeszcze z czasów licealnych wiąże z językiem, którego symbolem jest słonik. Od początku związany z backendem, pracowałem nad systemami o każdej skali użycia. W przeszłości odpowiedzialny byłem za rozwój najpopularniejszego polskiego komunikatora dla kierowców, gdzie mierzyliśmy się ze skalą i problemami domeny przestrzennej.
Obecnie od dłuższego czasu pracuję w Egnyte, gdzie przewinąłem się przez zespół ficzerowy, backendowy aż trafiłem do zespołu długu technicznego, w ramach którego odpowiadam za jego redukcję oraz ogólnie pojęta infrastrukturę.
Prywatnie - ratownik wodny z zamiłowania, pasjonat kolarstwa o każdej porze roku i na każdej nawierzchni.
💡 Prezentacja 2: "Porządkowanie chaosu - Structured concurrency"
Kiedy w naszym świecie panuje porządek jest nam łatwiej się w nim poruszać. Ten dosyć znany fakt jako programiści odkrywamy z radością co parę lat. W Javie 21 dostaliśmy nową zabawkę - wątki wirtualne.
Jednym z ich głównych haseł reklamowych jest "Stwórz, wystartuj, zapomnij" - kusi, do tego wszyscy zachęcają by jak najwięcej takich wątków tworzyć. A wszyscy wiemy co dzieje się w dziecięcych pokojach po urodzinach naszych pociech, po świeżej dostawie zabawek - chaos. Tym razem jednak twórcy Javy starają się uprzedzić fakty i dać nam do użytku całkiem nowe API - Structured Concurrency. Nie jest to odkrycie koła na nowo i wielka sensacja - ale raczej sprawdzony sposób na "ogarnięcie" współbieżności w naszych programach.
Podczas tej prezentacji postaram się Was wprowadzić w koncepcję Structured Concurrency, dlaczego ona działa i dlaczego powstała. Postaram się również zaprezentować ten kod w działaniu.
Prelegent:
🍻 Konrad Szałkowski
Programista Javy z chęcią węszący co w krzemie piszczy i skwierczy. Na co dzień zbawiam świat pozbywając się kodu legacy oraz kawy z ekspresu. Współorganizator JUG Poznań.