Skip to content

JUGtoberFest 2022

Photo of
Hosted By
Łukasz S.
JUGtoberFest 2022

Details

Koniec tego online!
Po dwóch latach przerwy wracamy! JUGtoberFest wraca (miejmy nadzieje już bez żadnych przerw pandemicznych) do kalendarza JUGowego i zaprasza na spotkanie przy piwie i dobrym tech-talku!

Zobaczymy się 5 października o godzinie 17:30 w Novotel Poznań Centrum przy ulicy plac Andersa 1.

Jak na razie ujawniamy dwie z trzech planowanych prezentacji. Update agendy niedługo!

Planowany program:
Konrad Szałkowski - Project Loom: support a high-throughput, lightweight concurrency model in Java.
During the lecture I will describe to you next part of changes coming into JVM. After Jigsaw, Records and Shenanodah - Loom is next big game changer for lots of project. Its task is to add lightweight concurrency concepts to Java Virtual Machine - which will allow to spare on RAM and CPU expenses.

Paweł Woźniak - Featuretoggles – A fusebox for developers
Over the time platform is getting more advanced. With growth, platform is getting more complex How to make a change in it … and keep SLA ;) Personal experiences of developers gathered throughout few years running the platform with high availability demand.

Daniel Dopierała - Going big with Kotlin
Rok temu wraz z zespołem przejąłem przetwarzanie Big Data oparte o Pythona i Apache Beam. Los chciał, że w tamtym czasie nasz stos technologiczny był zgoła inny – Scala, Apache Spark oraz Kotlin i Spring. Zderzenie z innym światem i wieloma nowymi technologiami było dla całego zespołu nie lada wyzwaniem. Biorąc nauczkę z napotkanych problemów obraliśmy kurs na ujednolicenie stosu. Tym sposobem stworzyliśmy pierwsze w Allegro przetwarzanie Big Data w Kotlinie. Serdecznie zapraszam Was na poliglotyczną podróż po Big Data, w której jako przewodnik opowiem Wam o tym przedsięwzięciu i pokażę co udało się osiągnąć, a co nadal pozostaje poza naszym zasięgiem.

Pamiętajcie, żeby zostawić swoje auta w domu/biurze/na przeglądzie i wspomóc jakąś korporację taksówkarską, ubera lub wybrać spacer! Po co później się głowić "co tu teraz z tym autem zrobić?!"

Nie zwlekać, rejestrować się! Miejsca na JUGtober rozchodzą się bardzo szybko i to nie bez powodu!

Strasznie się cieszymy, że możemy się znowu zobaczyć na żywo, pogadać, wypić piwo i posłuchać mądrych ludzi.

Dziękujemy bardzo firmie VISA za wsparcie eventu jako główny sponsor oraz współorganizator!

Zapraszamy i do zobaczenia!

Poznań Java User Group
Poznań Java User Group
See more events
plac Andersa 1 · Poznań