SMC030 'The Other Side': The Philosophy of Death


Details
http://photos2.meetupstatic.com/photos/event/5/9/f/d/600_444323037.jpeg
In ons jubileumjaar heeft Social Media Club Utrecht, smc030, al en paar mooie sessies beleefd op verschillende dito locaties… Dit beloofd wel een heel mooie sessie, je hoeft niet eens verder te lezen, meld je gewoon aan!
The Other Side: The Philosophy of Death Woensdag 25 november. Het programma begint vanaf 18.00 uur en zal tot ca 22.00 uur duren. Te gedenkpark Daelwijck.
Kom niet alleen, kom samen, komt allen! Wij hebben er zin in en we zien jou ook graag, leuk, tot dan! RSVP (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/), RSVP+1 (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/) of RSVP+2 (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/)
Programma The Other Side: The Philosophy of Death
Het zijn donkere dagen, voor sommigen zelfs sombere dagen. De tijd van Halloween, Allerzielen en dat de klok is terug gezet. Ook een tijd dat nagedacht wordt over de dood. Bij smc030 speelde dit onderwerp al langer tijd en het leek ons een perfect moment om dit onder de aandacht te brengen.
Tegenwoordig is de vraag bij overlijden niet alleen meer of je begraven of gecremeerd wilt worden en wat je andere uitvaartwensen zijn, maar zeker ook de vraag wat je met je online kanalen gaat doen. De dood is voor later en wellicht niet hetgeen je nú over na wilt denken.
Woensdag 25 november (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/) gaan we dit wél doen. Het is een mooi programma geworden voor alweer de voorlaatste sessie van het jaar. We hebben het voor elkaar gekregen om een TEDx spreker te ontvangen en de gedachten te laten verzetten op een bijzondere locatie in Utrecht.
Yarden, Gedenkpark Daelwijck & exclusieve rondleiding
Voor de organisatie van de sessie van 25 november hebben we de handen ineen geslagen met Gedenkpark Daelwijck (https://www.yarden.nl/uitvaartlocatie/utrecht-daelwijck.htm) en Yarden (https://www.yarden.nl/). Een bijzondere samenwerking op zijn minst. De sessie zal namelijk plaats vinden bij Yarden Gedenkpark Daelwijck. Het is de locatie bij uitstek om stil te staan bij dit onderwerp.
http://photos1.meetupstatic.com/photos/event/4/4/5/d/600_444077501.jpeg
Harm Kamphuis (https://nl.linkedin.com/in/harmkamphuis) is locatiemanager van Gedenkpark Daelwijck en zal een aantal smc030-leden rondleiden door het Gedenkpark; haar vertrekken en over het terrein. Ook zal hij tijdens het spreekgedeelte van de sessie kort vertellen over de uitvaartbusiness en Gedenkpark Daelwijck.
http://photos1.meetupstatic.com/photos/event/4/4/6/4/600_444077508.jpeg
Wil jij deelnemen aan deze exclusieve rondleiding, meld je dan snel aan voor de meetup (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/)en geef je op middels dit formulier (https://docs.google.com/forms/d/1JSGn9o7DSxB9JHQHeeOQQmH3xH-O7BU8en3Vd-n-iAU/viewform). Wees er snel bij want er zijn maar een paar plekken beschikbaar.
Woensdag 25 november voorziet Daelwijck graag in de koffie, thee, broodjes en aansluitend de borrel. Wij zijn hartstikke blij met deze samenwerking, zien we jou ook? Meld je aan voor deze meetup (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/).
Yarden online
Yarden zal Renata Oort (https://nl.linkedin.com/in/renataoort) en Hendrik-Jan (https://nl.linkedin.com/in/hjwdewit) de Wit (https://nl.linkedin.com/in/hjwdewit) afsturen om te vertellen over haar online marketing en communitymanagement. Om te vertellen over hoe online en de uitvaartbranche samengaan en wat de eerste effecten zijn van haar nieuwe campagne: ‘Maak de dood bespreekbaar’ met Adelheid Roosen (https://youtu.be/qFSvd7OYhqE).
http://photos1.meetupstatic.com/photos/event/4/8/0/5/600_444318437.jpeg
http://photos2.meetupstatic.com/photos/event/4/7/f/d/600_444318429.jpeg
Online Nalatenschap
De derde spreker is Jaap van Zessen (https://nl.linkedin.com/in/jaapvanzessen), hij zal behandelen wat de mogelijkheden zijn voor je online kanalen en wat er zoal nodig is om dit nú goed voor elkaar te hebben.
http://photos3.meetupstatic.com/photos/event/4/0/d/0/600_444496592.jpeg
TEDx Keynote
Meest diepgaande spreker van deze bewogen sessie is TEDx-spreker, Belgische historicus en filosoof Dimitri Goossens (https://be.linkedin.com/in/dimitri-goossens-228b5567). Hij zal je meenemen in de meer filosofische benadering van dood vs levend, ook in een digitaal tijdperk.
http://photos4.meetupstatic.com/photos/event/4/4/8/0/600_444077536.jpeg
Zelf schrijft hij: Facebook is een plaats van warmte. Dé plaats waar we onze aanwezigheid in de wereld en ons ‘met-de-ander-zijn’ of ‘mede-zijn’ vieren : een ode aan het leven. Ik deel….dus ik ben. Ik besta…en niet enkel voor mezelf, maar voor een immer groeiend aantal ‘vrienden’. Facebook heeft dus niets met dood, leegte, afwezigheid te maken ? En als het al wel zo is, dan enkel als een plaats waar mensen kunnen rouwen om het gemis van een overleden vriend. Is dit echter wel zo? Dimitri graaft, als een ware grafdelver van Facebook, in zijn bijdrage naar de (gr)afgrond die zich opent als we de grafsteen van Facebook aan de oppervlakte wegnemen. Een ten grave dragen dat ook de grafgrond die aan het beeld kleeft van onder het stof wil halen. Als graflegging staat hij stil bij wat al dit opgraafwerk voor onze cultuur vandaag kan betekenen in een tijd van ‘vind-ik-leuks’.
Dimitri schitterde in 2012 op TEDx Utrecht, dit evenement is volgend jaar weer terug in Utrecht op 27 januari in TivoliVredenburg (http://tedxutrecht.com/). Dimitri heeft er zin in heeft hij ons laten weten, zijn enthousiasme blijkt uit bovenstaand schrijven en het telkenmale laten weten van de ontwikkelingen in zijn programma…
Zijn spreekbeurt beloofd werkelijk wat. Erg uniek en ontzettend gaaf, meld je aan en mis het dus niet! RSVP (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320713/)
http://photos4.meetupstatic.com/photos/event/4/4/8/c/600_444077548.jpeg
Jaarprogramma
Kijk ook het gehele jaarprogramma online! Leuk als je wilt kijken en RSVP’en op de Meetup van smc030 (https://www.meetup.com/SMC030/). De meetup is altijd iedere vierde woensdag van de maand. Het thema van 2016 is inmiddels bekend: Cut the Crap! En we zijn drukdoende met het programma en nog meer ‘shizzle’ voor 2016, houd ons dus in de gaten!
2015
wo 16 dec 'The Other Side': Money, Money, Money (https://www.meetup.com/SMC030/events/220320687/)
2016
wo 25 jan 'Cut the Crap': 2016 Another Sh*tty Year?! (https://www.meetup.com/SMC030/events/225580176/)
wo 24 feb 'Cut the Crap': …
wo 23 mrt 'Cut the Crap': …
wo 27 apr 'Cut the Crap': …
wo 25 mei 'Cut the Crap': …
wo 22 jun 'Cut the Crap': …
wo 24 aug 'Cut the Crap': …
wo 28 sep 'Cut the Crap': …
wo 26 okt 'Cut the Crap': …
wo 23 nov 'Cut the Crap': …
wo 14 dec 'Cut the Crap': …
2017
wo 25 jan …
Tot woensdag de 25e, tot dan!
Robert-Jan, Mischa, Martijn, Angelique & Yulia

SMC030 'The Other Side': The Philosophy of Death