Have I Got News For You!!! - SMC030 'Basic&Beyond'


Details
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/9/7/7/8/600_457478776.jpeg
Een sessie over nieuws en inhakers. Maar ook over de recente ontwikkeling van de 'newsrooms' en de gedachte dat elke organisatie een publisher moet worden.
Voor deze sessie hebben we sprekers van gerenommeerde organisaties.
Lees onderstaand alles over:
• De Sprekers
• Dennis ter Borg, Nyenrode
• Anita Cox, The Network is the Message, Hogeschool Utrecht
• Saskia Kruikemeier, Universiteit van Amsterdam
• Quint Kik, Stimuleringsfonds van de Journalistiek
• Martijn Rademakers, DUIC
• Aanmelden & eten vooraf
• Sponsors, Partners, Contentmakers
De Sprekers
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/d/e/e/c/600_457497068.jpeg
Dennis ter Borg, Nyenrode (https://www.linkedin.com/in/denqwerk) | @NyenrodeBU (http://twitter.com/nyenrodebu)
Dennis is communicatie-adviseur bij Nyenrode Business Universiteit. Hierin is hij onder meer verantwoordelijk voor de newsroom http://newsroom.nyenrode.nl van Nyenrode en schreef hij de contentstrategie ervan. Daarnaast monitort Dennis de media voor Nyenrode en beheert hij de corporate social media-accounts.
Tijdens het evenement vertelt Dennis hoe de newsroom van Nyenrode is ontwikkelt. Hoe het Nyenrode helpt om het nieuws en de verhalen van studenten, deelnemers, hoogleraren, medewerkers en de omgeving te delen. Hij deelt de uitdagingen en de meerwaarde van een newsroom, en natuurlijk, welke rol sociale media hierin spelen. Afsluitend deelt hij zijn visie voor de toekomst van de newsroom bij Nyenrode.
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/d/e/f/1/600_457497073.jpeg
dr. Anita Cox, 'The Network is The Message', Hogeschool Utrecht (https://www.linkedin.com/in/anitacox) | @AnytaCox (https://twitter.com/AnytaCox) @thenetworkis (http://twitter.com/thenetworkis)
Anita A.L.G. Cox is cultuurfilosoof en communicatiewetenschapper en sinds 2011 als senior onderzoeker werkzaam bij het Lectoraat Marketing, Marktonderzoek & Innovatie van de Hogeschool Utrecht.
Als projectleider bij het project DUS!board (https://www.onderzoek.hu.nl/Projecten/DUS-Board.aspx). Ook was zij projectleider bij de voorloper hiervan, het onderszoeksprogramma Return on Creativity (https://www.onderzoek.hu.nl/Projecten/Return-on-Creativity.aspx). Anita heeft ruime ervaring met marktonderzoek op zowel nationaal als internationaal niveau.
Samen met het beroepenveld werkt zij momenteel aan het 2 jarige onderzoeksprogramma “The Network is the Message (http://thenetworkisthemessage.nl)”. Daarin wordt getracht een antwoord te geven op de vraag hoe de effectiviteit van communicatie in online sociale netwerken kan worden beoordeeld en verbeterd. Baanbrekend onderzoek naar brand, moment en content.
Anita komt met ons delen wat de inzichten zijn van onderzoek dat de Hogeschool Utrecht en Hogeschool Rotterdam uitvoert op het gebied van 'inhakers' in nieuws.
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/a/3/8/7/600_457661863.jpeg
Sanne Kruikemeier PhD, Universiteit van Amsterdam ASCoR (https://nl.linkedin.com/in/sanne-kruikemeier-02b84614) | @SKruikemeier (https://www.linkedin.com/redir/redirect?url=http%3A%2F%2Ftwitter%2Ecom%2FSKruikemeier&urlhash=nV23)
Sanne Kruikemeier is universitair docent Politieke Communicatie & Journalistiek aan de Universiteit van Amsterdam. Tussen 2011 en 2014 schreef zij een proefschrift over de inhoud en effecten van online politieke communicatie op de politieke betrokkenheid van burgers. Tegenwoordig doet Sanne Kruikemeier onderzoek naar de consequenties van online nieuwsgebruik, personalized communication en het gebruik van online bronnen binnen de journalistiek. Daarnaast is zij medevoorzitter van de politieke communicatie divisie van NeFCA (The Netherlands – Flanders Communication Association).
Sanne geeft een lezing over de nieuwsconsument in een veranderd medialandschap. Ze zal antwoord geven op vragen als: hoe consumeren wij nieuws en wat zijn de consequenties daarvan? Sanne bespreekt daarbij de rol van nepnieuws en filterbubbels.
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/a/3/9/3/600_457661875.jpeg
Quint Kik, Stimuleringsfonds voor de journalistiek (https://nl.linkedin.com/in/quintkik)| @QuintKik (https://twitter.com/QuintKik)
Quint Kik is onderzoeker bij het Stimuleringsfonds voor de Journalistiek (https://t.co/DKnH9R2e4R) in Den Haag. Voor het innovatiefonds verrichte hij in de afgelopen vijf jaar verschillende onderzoeken naar lokale journalistiek. Verder is hij betrokken bij dataplatform De Stand van de Nieuwsmedia en ziet hij toe op de uitvoering van de subsidieregeling Regionale Journalistieke Samenwerking.
G4-onderzoek: In september 2016 is het Stimuleringsfonds gestart met een onderzoek naar het nieuws-ecosysteem van de grootste 4 steden van Nederland: Wie zijn de spelers, welk nieuws brengen zij en op welke platformen wordt lokaal nieuws als eerste gebracht? Laten kranten en omroepen een gapend gat in de nieuwsvoorziening vallen? Vullen nieuwkomers als (hyper)lokale nieuwssites, blogs en vlogs die leemte op? Of eisen Facebook en Twitter juist een hoofdrol op in grote steden?
Bij het onderzoek wordt samengewerkt met studenten van Universiteit Leiden, Erasmus Universiteit Rotterdam en Utrecht Data School / Buzzcapture. In december zijn de voorlopige resultaten voor de stad Utrecht gepresenteerd aan Utrechtse media en burgemeester Van Zanen. De overige drie steden staan in 2017 op het programma, voor 2018 is een overkoepelend rapport voorzien.
Martijn Rademakers (https://www.linkedin.com/in/martijnrademakers), DUIC (https://www.duic.nl)
Martijn Rademakers van DUIC (https://www.duic.nl) (De Utrechtse Internet Courant) houdt een korte pitch en vraagt zich daarin hardop af of block chain het antwoord is op nepnieuws. Biedt block chain een mogelijkheid om bronnen te verifiëren en kan er met behulp van block chain een systeem opgezet worden om nieuws betrouwbaar te maken?
RSVP & Eten Vooraf
Aanmelden kan nú, er zijn altijd ca 60 plaatsen beschikbaar, soms zetten we bij. Je kunt je aanmelden door je RSVP bij deze Meetup om te zetten naar "Yes"!
Neem gerust iemand mee!
Is er geen plek meer... Meld je dan aan voor de wachtlijst. Je ontvangt dan automatisch een bericht als er een plekje voor jou vrij is gekomen.
Kosten? (https://tikkie.me/pay/8dfgta4gv9r29q5lo60n)
€10 contant, graag gepast :-) óf te betalen via betaallink van tikkie: https://tikkie.me/pay/8dfgta4gv9r29q5lo60n o.v.v. je volledige naam.
Voorafgaand de meetup heeft onze sponsor De Rechtbank de 'smc030-daghap' eten jullie een hapje mee? Meld je ook even aan op http://bit.ly/2iS3zFK
Yes, 25/01 ga ik naar 'Have I got News for You!' @smc030 @nyenrodebu @HU_Utrecht & meer, jij ook? check http://bit.ly/2jeDJQr #smc030 - [click to tweet] (https://clicktotweet.com/53DUb)
25/01 ga ik naar 'Have I got News for You!' @smc030 @thenetworkis @UvA_Amsterdam @persinnovatie & .., jij ook? http://bit.ly/2jeDJQr #smc030 - [click to tweet] (https://ctt.ec/PgcXN)
PARTNERS, SPONSOREN, CONTENTMAKERS
https://a248.e.akamai.net/secure.meetupstatic.com/photos/event/9/f/4/a/600_457660778.jpeg
SMC030 | Social Media Club Utrecht is het maandelijkse event over alles wat digital en online aangaat met een knipoog naar social, dat mede mogelijk wordt gemaakt door OBI4wan, 42Bis, SocialMedia.nl, Puur Evenementen, Utrecht City Concepts / De Rechtbank en Beam.
Wil jij een keer bloggen of de foto’s maken of zelfs sponsoren? Geef dit aan via een van de online kanalen.
We werken altijd aan de beste volgende sessies, jij maakt ‘m geweldig. Tot dan, tot #smc030 (https://twitter.com/search?f=tweets&vertical=default&q=smc030&src=typd)!
Robert-Jan, Mischa, Angelique, Jeroen & Berber #smc030
Volg SMC030 ook via:
smc030.nl (http://smc030.nl/)
Twitter (http://twitter.com/smc030)
Facebook (http://facebook.com/smc030)
LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/social-media-club-utrecht-smc030?trk=mini-profile)
Instagram (http://instagram.com/smc030)

Have I Got News For You!!! - SMC030 'Basic&Beyond'