Skip to content

Details

Välkomna till en föreläsning på Hogia i samarbete med Pollen!

Mentala färdigheter för team som vill få ut mer av AI

AI kan lyfta ett företags snabbhet och kraft, om vi använder det rätt. Men samtidigt förändras arbetsdagen snabbt för oss, och mentala barriärer kan bromsa utvecklingen. Hur undviker vi fallgropar och tar tillvara potentialen i individen, teamet och organisationen?

I det här seminariet, i samarbete med Pollen (pollenideas.com), tittar vi på hur AI påverkar oss ur ett psykologiskt och beteendemässigt perspektiv. Du lär dig arbeta smartare med AI – både som individ och i grupp. Vi går igenom vanliga tankefällor som Expert Mindset, Analysis Paralysis och Automation Bias, och hur du kan motverka dem i praktiken.

Vi pratar också om hur du skapar trygghet, nyfikenhet och experimentlust i AI-arbetet – och hur du går från diskussion till faktisk användning och faktiska resultat i din verksamhet och vardag.

Dörrarna öppnas 17:00.
Föreläsningen startar 17:30.
Vi bjuder på dryck och macka.

Vi ses den 1 oktober!

Related topics

Events in Stenungsund
AI and Society
Technology Innovation
Product Management
Software Engineering
Agile and Scrum

You may also like